Elon Musk ‘Zihnini’ Bulut Sistemine Kaydettiğini Açıkladı

arkamikontrolet

New member
Uzun bir müddetdir Twitter satın alma süreçleri niçiniyle gündemden düşmeyen Elon Musk, bu sefer pek farklı bir mevzuyla gündeme geldi. Biliyorsunuz ki kendisi dünyanın en varlıklı insanı statüsüne sahip. Lakin bu durum, onun çocuksu bir yanı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Attığı her adım, yaptığı her şey merak edilen Musk vakit zaman pek farklı hareketlerde bulunabiliyor.

bir daha bu aksiyonlarından biri bugün gün yüzüne çıktı. Tüm dünyanın tanıdığı birtakım isimler vakit zaman zihinlerini yahut vücutlarını korumak için farklı usullere başvurabiliyor. Elon Musk’da bu emelle zihnini bulut bilişim sistemine kaydettiğini deklare etti.

“Çoktan yaptım”

Elon Musk’ın en büyük destekçisi olduğu Dogecoin’in kurucusu Billy Markus, bugün Twitter hesabından takipçilerine bir soru yöneltti. Markus’un takipçilerine yönelttiği sorudaBeyninizi bulut (cloud) sistemine yükleseyebilseydiniz ve kendinizin sanal bir versiyonuyla konuşabilseydiniz, arkadaş olur muydunuz?” yazıyordu. Natürel ki Twitter’da yaptığı paylaşımlarla çoğunlukla gündeme gelen Elon Musk, bu soruyu duyunca “Çoktan yaptım” yanıtını verdi.

Elon Musk’ın beyin çipleri gibi konularda büyük çalışmalara imza attığı ve Neuralink’in projelerinin de çoğunlukla eleştirildiği biliniyor. Lakin zihnini ‘bulut’ sistemine kaydetmesi çok enteresan ve anlaşılması güç bir durum. Olağan Musk’ın esprili kişiliği göz önüne alındığında bunun da bir latifeden ibaret olması fazlaca da şaşırtan olmaz.