Enlight, Meksika ve LATAM'daki mikro şebeke fırsatları nedeniyle gelişiyor

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
Yukarıdakileri açıklamak gerekirse, Meksika'nın Haziran 2023 ortasında yaşadığı sıcak hava dalgasının Ulusal Elektrik Sisteminin dağıtım ve iletim hatları için ne kadar önemli bir zorluk olduğunu görebiliriz; özellikle eyaletlerin 40°C'nin üzerinde sıcaklıklar kaydettiği kuzey bölgesi, Bajío bölgesi ve Yucatán yarımadasında, yüksek sıcaklıklar nedeniyle transformatörlerin kapasitesi azaldı. Yukarıdakilere ek olarak ülkenin bazı bölgelerinde meydana gelen kuraklık ile birlikte büyük hidroelektrik santralleri de faaliyete geçmiştir. yaralıları bulmak su seviyelerinde ve dolayısıyla üretimi azalmıştır.

Yukarıda belirtilen olaylar dikkate alındığında, uzun vadede güvenilir, verimli ve sürdürülebilir enerji arzının sürdürülmesine olanak tanıyan alternatiflerin bulunması zorunlu hale gelmiştir.

“Meksika ve Latin Amerika'da endüstriyel sektörde mikro şebekeleri uygulama fırsatı verildiğinde ve bu enerji programında altı yıllık sağlam deneyime sahip olduğumuzda, markamızın pazarın aradığı şeyle uyumlu olup olmadığını şiddetle sorguladık. Bu anlamda bir süreç başlattık”canlandırıcı Enlight Pazarlama Direktörü Oscar García, “Hedeflerimizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi aynı hizaya getirmek ve böylece endüstriyel müşterilerimizle daha iyi iletişim kurabilmek için” markayı “oluşturuyoruz” diyor.

Enlight, yalnızca güneş panelleri veya pil enerji depolama sistemleri (BESS) için endüstriyel projelere hizmet vermeye devam etse de, mikro şebekeler, şirketin Meksika ve diğer Latin Amerika ülkelerinde sunduğu enerji çözümlerinin merkezi eksenini oluşturuyor ve artık yeni imajıyla ve dış iletişimiyle temsil ediliyor. .

Ulusal Beşeri Bilimler, Bilim ve Teknoloji Konseyi'nin verilerine göre, Meksika'nın karşılaştığı diğer enerji sorunları arasında elektrik dağıtımı sırasında yaşanan elektrik kaybı yer alıyor ( KONAHCYT ) ve Dünya Bankası Meksika'da iletim ve dağıtım sürecinde elektriğin %14 ila %19'u kayboluyor; bu oran %8'lik dünya ortalamasını aşıyor; endüstriyel enerji talebindeki yadsınamaz artış ile birlikte kıyıya yakın. Meksika Özel Endüstri Parkları Birliği'nin (AMPIP) rakamları şunu gösteriyor: Yıllık olarak, ülkenin tüm sanayi parkları yaklaşık 9,9 Gigawatt-saat tüketiyor ve yakın kıyıya erişimden elde edilen yaklaşık 2,3 Gigawatt-saat elektrik tüketimi yalnızca 2023 yılında eklendi, bu da %23'ten fazla bir artışı temsil ediyor.