Fahrettin Koca’dan Rahatlatan Covid-19 Açıklaması

arkamikontrolet

New member
Çok değil daha geçtiğimiz gün Fahrettin Koca son 24 saatte kaydedilen hadise sayısını deklare etti ve hatta günlük hadise rekoru kırlmıştı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de son 24 saatte 93.586 yeni olay görüldüğünü deklare etti. Bu sayı, ülkemizde şu ana kadar bir günde en çok görülen hadise sayısı olarak kayıtlara geçti.

Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın iştirakleri ile gerçekleşen Çotanak Spor Kompleksi, Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğalgaz Dağıtım Sınırı Altyapı Projelerinin tamamlanmasıyla birlikte açılış merasiminin akabinde birtakım açıklamalarda bulunuldu.

Fahrettin Koca: Koronavirüs Grip ile muadil

Tüm Dünya genelinde güçlü bir müddetç olan COVID-19 pandemisi hakkında şöyle açıklama yaptı; “Tüm dünyayı çepeçevre saran kurallar manzumesi artık tarih oluyor. Bu elbette önlemsiz hareket edeceğimiz manasına gelmez. Artık önlem şahsi. Artan olay sayılarının sizi ürkütmemesini Sıhhat Bakanınız olarak en yüksek sesle söylüyorum; telaş etmeyiniz, hastalık eski günlerindeki gücünde değil.

Grip olan vatandaşlarımızın sayısını günlük olarak ilan etsek emsal görünümlerle karşılaşacağız. Gripten kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısını günlük olarak açıklasak salgından farklı olmadığını bakılırsaceğiz. Müsterih olunuz, en makus günler geride kaldı.”
diyerek açıklamalarını noktaladı.