George Santos, Yanlışlar ve Gerçekler

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Sam Bankman-Fried’in Bond’daki Yayını
  • Afrika Hakkındaki Zararlı Kalıpyargılar
  • Neden Daha Az Kadın Öğretmen Oluyor?
  • Küba’nın Nüfus Azalması
Kredi… The New York Times’ın fotoğraf illüstrasyonu; Caroline Brehman/EPA’nın fotoğrafı, Shutterstock aracılığıyla

Editöre:

“Santos Uzun Bir Yanlışlık Listesini Kabul Ediyor” (ön sayfa, 27 Aralık):

Temsilci seçilen George Santos, The New York Post’a “özgeçmişimi süslediğini” söyledi. Hayır. Bunlar yalandı!

Üçüncü Kongre Bölgesi’nin bir bileşeni olarak Bay Santos’un beni temsil etmesini istemiyorum. Kampanyasına yaptığı 700.000 $’lık bağışın nereden geldiğini yanıtlamayan alelade bir yalancıya ihtiyacımız yok. Evrakları görmemiz gerekiyor. Denetimden sonra iadesini serbest bırakacağına söz veren başka bir siyasetçiye ihtiyacımız yok.

O bir şakadan daha kötü. Gerçeğe saygımız yok mu, biraz da dürüstlük mü?

Robert Detor
Port Washington, NY

Editöre:

Yalan söylemeyi “zayıf bir kelime seçimi” olarak yeniden tanımladığı için George Santos’a minnettarım. Son birkaç yıldır, ufuk açıcı ifadeleri “alternatif gerçekler” olarak açıklamakla sınırlı kaldım. Sonunda Kellyanne Conway’in yaratıcılığına veda edebilir ve siyasi oportünizm için yeni standarda hiçbir sonuç getirmeden geçebilirim.

Michael Emmer
Brooklyn

Editöre:

George Santos hakkındaki muhalefet araştırması hakkında Tyson Brody’nin yazdığı “How Opposition Research Really Works” (Görüş konuğu makalesi, 26 Aralık):

Onlarca üst düzey adayın geçmişini araştıran rahmetli eşimle 40 yıl çalıştıktan sonra şunu biliyorum: Bu, titiz çalışma ve profesyonel beceriler gerektiren ciddi bir iş.

Asıl iş takipte. Kağıt tapu kayıtlarını araştırmak, konutları ziyaret etmek, insanlarla röportaj yapmak gibi ayak işi – saatler – gerçek fark. Bir aday, işi bitirmek için bilgisayar araştırmalarına veya popüler web sitelerine güvenemez.

Bilgi bulunduğunda, muhalif araştırmacı doğrudan ilişki geliştirdikleri ve güvendikleri muhabirlerle çalışır. Muhabirlerin genellikle tüm ayak işlerini yapacak zamanı veya kaynağı yoktur. Bir aday siyasi parti komitelerine de güvenemez.

Sebat, detaylara dikkat, ayak işi ve basın ve profesyonel kampanya ekibiyle dürüst bir ilişki genellikle bir seçimi kazanmanın anahtarıdır.

Aksi takdirde, seçmenler, şu anda Bay Santos’un yeni seçmenlerinin çoğunun yaşadığı türden bir alıcı pişmanlığına sahip olabilir.

Sandy Cheiten
New York

Editöre:

Tyson Brody, Demokratların George Santos’un hayatıyla ilgili birçok yanlış beyanını ifşa edememesinin ardındaki süreci anlatıyor. “Genç bir araştırmacının”, “yaklaşık 90 sayfalık bir belgenin arasına serpiştirilmiş küçük bölümler halinde” ortaya çıkan bazı sorunları belgelediğini açıklıyor.

Binlerce rapor hazırlayan yüzlerce araştırmacıyı denetleyerek 30 yılı aşkın bir süre harcamış bir kurumsal araştırmacı olarak, her zaman rapordaki kilit noktaları kapsayan yönetici özetleri konusunda ısrarcıyım. Sayısız vesileyle, “Lede’yi gömme” öğüdünü tekrarladım.

Ernest Brod
New York
Yazar, Brod Küresel İstihbarat’ın başkanıdır.

Sam Bankman-Fried’in Bond’daki Yayını

Kripto firması FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, 250 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldıktan sonra Manhattan’daki Federal Bölge Mahkemesinden ayrıldı. Kredi… The New York Times için Jefferson Siegel

Editöre:

“Rezil FTX Kurucu Ortağı 250 Milyon Dolarlık Tahville Serbest Kaldı” (İşletme, 23 Aralık):

Böylece, neslinin Bernie Madoff’u olan Sam Bankman-Fried, Bahamalar’daki lüks bir apartman kompleksinde tutuklandıktan iki haftadan kısa bir süre sonra kefaletle serbest bırakıldı. Ebeveynlerinin bu bağı güvence altına almaya istekli ve muktedir olmaları, bu süreçte kendi evlerini – ve belki de itibarlarını – riske atmaları onun için ne kadar güzel.

New York Eyaleti’nin, yargılanmadan önce serbest bırakılmak için ihtiyaç duydukları asgari parayı bile toplayamadıkları için Rikers Adası’nda sık sık çürüyen şiddet içermeyen suçlular için bir tür nakit kefalet ıslahat çıkarması yıllarca süren güçlü savunuculuk aldı.

İhaneti ve hilekârlığı pek çok hayatı mahveden Bay Bankman-Fried’in hapiste neredeyse hiç kalmamış olması bana müstehcen geliyor. Sıkıca bağlanmış bir bilek bileziğiyle bile, ailesinin evine güvenli bir şekilde yerleşmiş oldukça rahat bir hayat yaşayacağı açık.

Eninde sonunda fazlasıyla hak ettiği cezayı alacağı umulabilir.

carol nadel
New York

Afrika Hakkındaki Zararlı Kalıpyargılar

Kredi… The New York Times için Mauricio Lima

Editöre:

Re “Putin Sadakat İstiyor ve Bunu Afrika’da Buldu” (ön sayfa, 25 Aralık):

The Times’ın Rusya’nın Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki varlığını tasvir etmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Rusya ile Orta Afrika Cumhuriyeti arasındaki ilişki hangi temelde Afrika sadakati ve “efendi” ve “vassal”ın pasif boyun eğdirmesi olarak niteleniyor?

Afrika devletleri ve daha genel olarak Küresel Güney’deki ülkeler, dış ilişkilerini nasıl yürüttükleri konusunda yanlış bir şekilde temsiliyetten yoksun olarak tasvir edilmeye devam ediyor. Orta Afrika Cumhuriyeti liderlerinin Rusya ile ortaklık yapma nedenlerini kesinlikle tartışabilir ve sorgulayabiliriz. Ayrıca bu kararın mantığını veya Rusya’nın daha küçük, daha zayıf ülkeler için ne kadar iyi bir ortak olabileceğini tartışabiliriz (tıpkı Batı’nın bu aynı ülkeler için ne kadar iyi bir ortak olduğunu sorgulayabileceğimiz gibi).

Bununla birlikte, Afrika devletlerinin liderlerinin ve vatandaşlarının yalnızca yabancı aktörlerin arzularının pasif alıcıları olduğunu varsaymak veya Batılı hükümetlerin kendileri için en iyi olanı bildiğini öne sürmek zararlı klişeleri sürdürüyor.

Katherine Beall
Princeton, NJ
Yazar, Princeton Üniversitesi Niehaus Küreselleşme ve Yönetişim Merkezi’nde doktora sonrası araştırma görevlisidir.

Neden Daha Az Kadın Öğretmen Oluyor?

Kredi… Calla Kessler/The New York Times

Editöre:

Re “Amerika’da Yeterli Öğretmen Olmamasının Bir Nedeni Var. Many Reasons, Aslında,” yazan Thomas B. Edsall (Görüş konuğu makalesi, nytimes.com, 14 Aralık):

Eğitim dereceleriyle mezun olan üniversite öğrencilerinin sayısındaki muazzam düşüş (1970-71’de 176.307’den 2010-11’de 104.008’e), kadınlara öncekinden çok daha fazla istihdam fırsatı sağlayan feminist hareketin yükselişiyle mükemmel bir şekilde örtüşüyor. , üniversite mezunları için öğretmenlik, hemşirelik ve sekreterlik ağırlıklı mesleklerdi.

Pek çok mükemmel K-12 öğretmenini karalamadan, bir nesil önce öğretmen olacak birçok kadının daha yüksek maaşlar ve genellikle prestij ile farklı kariyer yollarını seçtiğini söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum.

Ellen T.Brown
Paul, Minn.

Küba’nın Nüfus Azalması

Kredi… The New York Times için Eliana Aponte Tobar

Editöre:

Re “En Büyük Göç, Hasta Küba’nın Geleceğini Tehlikeye Getiriyor” (ön sayfa, 11 Aralık):

Küba’da 1959’dan bu yana çok sayıda toplu göç yaşandı. Aslında, göç hiç durmadı, yalnızca hükümetin alternatif olarak göçe karşı sert önlemler alması veya göçü teşvik etmesi veya kaçmanın yollarının az çok kolaylaşması nedeniyle arttı ve azaldı.

Yaklaşık 64 yıllık komünist yönetimde, her altı Kübalıdan biri adayı terk etti. ABD’nin özgürlüğüne kavuşmaya çalışırken Florida Boğazı’nda 10.000’den fazla kişi boğuldu veya kayboldu Kaçmaya çalışan rejimin güvenlik güçleri tarafından çok sayıda kişi katledildi.

Bu nüfus azalmasının nedeni ABD yaptırımları değil; siyasi baskı ve Marksist ekonomi yüzünden. Fidel Castro, hayattayken ve tek hükümdarken, Sovyetlerden bol miktarda ekonomik yardım aldığı için ambargoyla alay etti. Ancak 1991’de Sovyetler Birliği çöktüğünde, Castro komünizmin yarattığı sorunlar için ABD’yi suçlamaya başladı.

Otto J.Reich
Falls Kilisesi, Va.
Yazar, Özgür Küba Merkezi’nin başkanı ve Ronald Reagan, George HW Bush ve George W. Bush yönetimlerinde eski bir diplomattır.