Göçmenlere Cumhuriyetçi Valiler: Uzak Durun

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Biden’ın ‘Kalpsiz’ Pandemi Yorumu
  • Kürtaj Savcıları, Hastanede ‘Nöbetçi’ mi?
  • Ukrayna için Silah Kaldırımı
Kredi… New York Times için Matt Cosby

Editöre:

“Martha’s Vineyard’a Gönderilen Göçmenler DeSantis, Yanıldıklarını Söyledi” (haber makalesi, 17 Eylül):

Mavi eyalet valilerinin ve belediye başkanlarının, daha fazla federal yardım olmadan göçmenleri ve sığınmacıları sınırda insanca barındırmanın zorluğunu görmezden geldikleri fikrinin bir miktar meşruiyeti olabilir. Ancak, zulme uğrayan ve savunmasız insanları kasıtlı olarak yanlış teşvikler ve zorla coğrafi dağılım yoluyla siyasi piyonlar olarak kullanmak yerine, Cumhuriyetçi valilerin Kongre’deki kardeşlerini kapsamlı göç İslahatı’nı reddetmeyi bırakmaları ve aynı zamanda isteklilerle eşleşecek ulusal bir çözümü desteklemeleri çok daha makul olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki restoranlarda, otellerde, çiftliklerde ve başka yerlerde doldurulmamış iş açıkları olan işçiler.

Laurie Woog
Westfield, ABD
Yazar bir göçmenlik avukatıdır.

Editöre:

“Martha’s Vineyard’a Mesaj Olarak Gönderilen Göçmenler” (ön sayfa, 16 Eylül):

Göçmenleri sınır eyaletlerinden diğer eyaletlere yerleştirmek her gün oluyor ve yıllardır var. Sığınmacı göçmenleri ele alma konusunda gerçekten çok fazla iyileştirmeye ihtiyaç duyan mevcut sistemimiz bunu şimdi düzenli olarak, ancak daha düzenli bir şekilde yapıyor. Göçmenleri kaydeder, statüleri hakkında bir mahkeme duruşması için bir tarih belirler ve genellikle ABD’deki onları bekleyen ailelerine veya diğer sponsorlara gitmelerine izin verir.

Peki, bu valilerin düzinelerce göçmeni bu dereden alıp uçağa veya otobüse bindirip Bağ’a ya da Washington’daki başkan yardımcısının kapısına haber vermeden bırakmalarının nesi var?

Bu bir dublör, millet, politik bir numara, zalim, alçaltıcı, utanç verici ve göçmen ulusumuza layık değil – federal hükümeti utandırmak ve “uyandıran” Kuzey eyaletlerinin gözünü dürtmek isteyen hırslı, dikkat arayan sınır valileri tarafından tasarlanan bir dublör , ancak esas olarak daha yüksek – hatta şimdiki – ofislerinin değersizliğini kanıtlamış olanlar.

Bu çıkmaza girmiş meseleyi ulusal gündeme taşımak için böylesine utanç verici bir numaraya ihtiyaç duyması, Amerika’daki yönetişim üzerine ne yazık ki ironik bir yorum.

Basil J. Whiting
Kış Yayları, Florida.

Editöre:

Dublör değil. Arizona’da yaşıyorum ve her hafta binlerce göçmen geliyor. Kutsal şehirlerdeki insanlar yaşadıklarımızı gerçekten yaşamadıkça, burada ne olduğunu bilmiyorlar veya deva yapmıyorlar. Siz New Yorklular, Chicagolular ya da Martha’s Vineyard halkı sadece ayrıcalıklı topluluklarınızda yaşamak ve milyonlarca göçmenle baş etmemizi mi istiyorsunuz? Bu demokrasi değil.

demokrasi bizimle paylaşırsın . Hatta birazcık. Bu yüzden panik yapmayın ve buna bir dublör deyin.

Gerald Kleinfeld
Tucson, Ariz.
Yazar, Arizona Eyalet Üniversitesi’nde emekli bir üniversite tarih ve siyaset bilimi profesörüdür.

Editöre:

Hükümetler Greg Abbott ve Ron DeSantis, sığınmacıları siyasi araç olarak kullanıyor.

Ama beni en çok etkileyen şey fotoğraflardaki kontrast. Teksas’taki göçmenlerin fotoğrafları, insanların beton zeminlerde, bazen kafeslerde uyuduklarını ya da kolluk kuvvetleri tarafından at üzerinde kovalandıklarını gösteriyor. Edgartown’daki insanların fotoğrafları, diğer gönüllülerin dağıtmak için kıyafet ve temel malzemeleri toplarken, İspanyolca öğrenen öğrencilerin tercümeye yardım etmek için beklediği bir kilisede göçmenlerin karşılandığını gösteriyor.

Kongre’nin insanların yaşamlarını iyileştirecek yasaları geçirecek ve finanse edecek yeterli temsilciye sahip olmasını beklerken, biz vatandaşlar arasında hala nezaket ve başkalarına yardım etme arzusu olduğunu bilmek rahatlatıcı.

Cynthia Hicks
San Leandro, Kaliforniya

Editöre:

Altmış yıl önce, kardeşim ve ben Amerika Birleşik Devletleri’ne Küba’dan ailemiz olmadan mülteci olarak geldik. Florida ve New York’ta aile tarafından karşılandık ve büyütüldük. 9 ve 11 yaşındaydık ve en akılda kalan şey, umut, iyilik ve dostluk duygusunu teyit eden pek çok Amerikalının -öğretmenler, komşular, şekerci dükkanındaki adam- nezaketiydi.

Bugün, fırsatçı seçilmiş yetkililerin davranışlarından utanıyor ve öfkeleniyorum. Kaostan, baskıdan ve şiddetten kaçan insanlar istismar edilmemeli ve siyasi amaçlar için piyon olarak kullanılmamalıdır.

Hükümetlerin insanlık dışı eylemleri. Ron DeSantis ve Greg Abbott vicdansızlar ve değer verdiğimiz Amerika’nın değerlerine meydan okuyorlar. Yazık onlara ve eylemlerini destekleyen herkese yazıklar olsun.

Ve bugün, bir Amerikalı olarak, yaşadığımız aynı karşılamayı sunuyorum. Yeni gelenler için Amerika’daki ilk günler zor ve sancılı geçecek. Kalsınlar, güvende olsunlar ve kardeşimle benim çok uzun zaman önce deneyimlediğimiz sevgi ve devaya kavuşsunlar. Hoş geldin!

Luis A. Hernandez
Miami

Biden’ın ‘Kalpsiz’ Pandemi Yorumu

Apple Valley, California’daki Providence St. Mary Tıp Merkezi’nde tedavi gören Covid-19 hastaları. Kredi… Mario Tama/Getty Images

Editöre:

Re “Biden ‘Pandemi Bitti’ Diyor Ama Günde En Az 400 Kişi Ölüyor” (haber makalesi, 20 Eylül):

Başkan Biden’ın “salgın bitti” açıklaması, ateş, titreme, acil bir deva gezisi ve Paxlovid için bir reçete ile ikinci günümde beni pek rahatlatmadı.

Doktor kocamın işaret ettiği gibi, Bay Biden’ın ifadesi bilimsel olarak doğru olabilir, ancak netlikten yoksundu. Ne yazık ki, Covid artık tr demik. Bu, hala uyanık olmamız, aşılanmamız ve evet, içeride maske takmamız gerektiği anlamına geliyor. Tüm bu önlemleri almama rağmen – genellikle kendimi içeride maskeli tek kişi olarak buluyorum – yine de virüse yakalandım.

Bay Biden’ın cıvıl cıvıl yorumu, sevdiklerini kaybedenler veya uzun süreli Covid ile mücadele eden herkes için de acı verici bir şekilde kalpsiz olmalı. Umarım Bay Biden – ve tıbbi danışmanları – çok ihtiyaç duyulan bir düzeltmeyi yakında yayınlayacaktır.

Liza Ketçam
Watertown, Mass.

Kürtaj Savcıları, Hastanede ‘Nöbetçi’ mi?

Kredi… New York Times için Jamie Kelter Davis

Editöre:

“Roe’nun Tersine Dönmesi Doktorların Çalışma Şekillerini Değiştiriyor” (ön sayfa, 11 Eylül):

Hastane avukatlarının doktorlara kürtaj yapıp yapmama konusunda tavsiye vermesi yerine, suç duyurusunda bulunacak savcıların 7/24 nöbette olup hastaneye gelmelerini isteyelim ve kürtaj yapıp yapmadıklarını grafiğe not edelim. kürtaj yapılırsa hekime ve hastaya cezai işlem uygulanacaktır.

Bu şekilde tüm belirsizlik ortadan kalkar ve hekim kanunî kaygılardan ziyade tıbbi deva sunmaya odaklanabilir. Hastane yasal maliyetlerden tasarruf sağlar ve savcılar şimdi olması gerektiği gibi tıbbi sonuçlar için sorumluluk alabilir.

Belki de şimdi tüm eyalet savcılarının Hipokrat yemini etmesi istenmelidir. Daha da iyisi, savcıların her hastanede 7/24 fiziksel olarak hazır bulunmalarını, bir an önce acil servise veya OB-GYN departmanına inmeye hazır olmalarını, bu değerlendirmeleri doktorun yanında yapmalarını ve “hukuki” notlar koymalarını isteyelim. vaka geliştikçe klinik çizelgede.

Bu tıbbi tabloyu karıştırırsa, eyalet savcısının gerçek zamanlı olarak sürdürdüğü paralel bir “hukuki tablo” artık rutin hale gelebilir.

Robert D.Rifkin
Şapel Tepesi, Kuzey Carolina
Yazar, Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde emekli bir tıp profesörüdür.

Ukrayna için Silah Kaldırımı

Başkan Biden, Ukrayna’yı Rus saldırganlığına karşı desteklerken, çatışmanın büyümesini engellemeye çalıştı. Kredi… Doug Mills/New York Times

Editöre:

“Ukrayna Silahlarını Yükseltmek İstiyorken ABD İsteksiz” (ön sayfa, 18 Eylül):

Ukrayna’ya Rusya’nın içine vurabilecek füzeler verme konusundaki endişeler hakkında: Uydu güdümlü silahlar, Ukrayna dışındaki herhangi bir hedef koordinatı reddetmek için kablolu olamaz mı?

İhraç ettiğimiz tüm hassas silahların coğrafi sınırları olması gerekmez mi? Hassas olmayan silahlar bile yalnızca belirli GPS konumlarında çalışacak şekilde programlanabilir.

Savaşın yayılmasından endişe ediyorsak, bu tür sınırlamalar sonradan düşünülmemelidir.

İlya Şlyakter
Belmont, Mass.