Hindistan İsrail'deki vatandaşlarına

Dahi kafalar

New member
İsrail'deki Hindistan Büyükelçiliği de yardım hattı numaralarını yayınladı

Yeni Delhi:

İran, İsrail'e insansız hava araçları ve füzeler fırlatırken – Orta Doğu çatışmasında yeni ve daha değişken bir aşamayı başlatırken – Hindistan bugün İsrail'deki vatandaşlarına “sakin kalmalarını” ve yerel otoriteler tarafından yayınlanan güvenlik protokollerini takip etmelerini istedi.

İsrail'deki Hindistan Büyükelçiliği de yardım hattı numaraları yayınladı ve tüm Hint vatandaşlarından büyükelçiliğe kaydolmalarını istedi.

📢
*İSRAİL'DEKİ HİNDİSTAN VATANDAŞLARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU*

Bağlantı: https://t.co/OEsz3oUtBJpic.twitter.com/ZJJeu7hOug

— İsrail'de Hindistan (@indemtel) 14 Nisan 2024
Dışişleri Bakanlığı bugün Hindistan'ın, Batı Asya bölgesinde barış ve güvenliği tehdit eden İsrail ile İran arasındaki düşmanlıkların tırmanmasından ciddi şekilde endişe duyduğunu söyledi.

“Gerginliğin derhal düşürülmesi, kısıtlama, şiddetten geri çekilme ve diplomasi yoluna geri dönüş çağrısında bulunuyoruz. Durumun gelişimini yakından takip ediyoruz. Bölgedeki büyükelçiliklerimiz Hint toplumuyla yakın temas halindedir. Bakanlık açıklamasında, “Bölgede güvenlik ve istikrar garanti altında” denildi.

İsrail ordusu, İran tarafından ateşlenen 200'den fazla balistik füzenin, seyir füzesinin ve saldırı uçağının çoğunun, İsrail'in müttefiklerinin yardımıyla inişten önce durdurulduğunu söyledi.

Başkan Joe Biden, ABD güçlerinin İran'ın İsrail'e ateşlediği “neredeyse tüm” insansız hava araçları ve füzelerin düşürülmesine yardım ettiğini söyledi ve Başbakan Binyamin Netanyahu'ya “sert” desteğini yinelediğini ekledi. Biden, İran'ın “küstah” saldırısına “birleşik diplomatik tepkiyi” koordine etmek için G7 grubu zengin ülkelerden mevkidaşlarını bir araya getireceğini söyledi.