Hintli-Amerikalı taksi şoförü kovalamacası

Dahi kafalar

New member
Taksi şoförü, Prens Harry ve Meghan’ın paparazzi kovalamacası sırasında “oldukça gergin” olduğunu söyledi.

New York:

Onları bir Manhattan polis karakolundan aldıktan sonra yaklaşık 10 dakika boyunca arabayla götüren Hintli-Amerikalı bir taksi şoförüne göre, Prens Harry ve eşi Meghan New York’ta paparazziler tarafından takip edildiklerinde “oldukça gergin”diler.

Salı gecesi Sussex Dükü ve Düşesi’ni arabalarında fotoğrafçılar tarafından takip edilirken kısa süreliğine kullanan sürücü Sukhcharn Singh, yolcularını hemen tanıdığını söyledi.

“67. Caddedeydim ve ardından güvenlik görevlisi beni aradı. Sonra Prens Harry ve eşi benim taksime atladılar” dedi.

“Bir çöp kamyonu önümüzü kesti ve aniden paparazziler gelip fotoğraf çekmeye başladı” dedi.

Singh, 38 yaşındaki Harry ve 41 yaşındaki Meghan’ın kendisine yerlerini vermek üzere olduklarını ancak karakola dönmesini söylediklerini söyledi.

“İyi insanlardı, gergin görünüyorlardı. Sanırım bütün gün takip edildiler. Oldukça gergindiler,” dedi Singh Sky News’e.

Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Harry ve Meghan’ın temsilcisi, çiftin Salı günü “neredeyse feci bir araba kovalamacasına” katlandığını söyledi.

New York Polis Departmanı (NYPD) daha sonra, özel güvenlik ekibine Sussex Dükü ve Düşesi’ni korumada yardım ettiğini söyledi.

“Ulaşımlarını zorlaştıran çok sayıda fotoğrafçı vardı” dedi.

Ancak polis, çiftin “gittikleri yere vardıklarını ve bildirilen herhangi bir çatışma, mahkeme celbi, yaralanma veya tutuklama olmadığını” söyledi. Harry ve Meghan New York’taydı ve Meghan’ın annesi Doria Ragland ile birlikte bir ödül törenine – Bayan Vakfı Vizyon Kadınları Ödülleri – katıldılar.

Sözcü, olaydan ayrıldıktan sonra takip edildiklerinde, çiftin Manhattan polis karakoluna giderek paparazzilerden kaçmaya çalıştığını ve burada Singh’in onları aldığını söyledi.

Singh, bunun “felakete yakın bir kovalamaca” olup olmadığı sorulduğunda güldü.

“Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum, bu bir abartı. Fazla okumayın” dedi.

Kendisinin veya yolcularının tehlikede olup olmadığı sorulduğunda, “Hayır, New York en güvenli yer” yanıtını verdi ve her köşede polis personeli olduğunu sözlerine ekledi.

“Yani New York’ta korkmanıza gerek yok” diye ekledi. The Washington Post gazetesinin haberine göre Singh, Harry, Meghan, anneleri ve bir güvenlik görevlisini Salı günü saat 23.00 sıralarında 19. New York Şehri Polis Departmanının önünden aldı.

Diğer araçlar tarafından takip edilirken kısa bir süre onları kullandığını söylediği raporda aktarıldı.

Raporda, “Singh, tüm yolculuğun 10 dakika sürdüğünü tahmin etti ve gruptan, daha arabasına binmeden önce paparazziler tarafından takip edildikleri izlenimini edindiğini söyledi” diyor.

Singh, onları iki aracın takip ettiğini söyledi: siyah bir Honda Accord ve daha eski bir gri Honda CR-V.

“Bizi takip etmeye devam ettiler ve arabanın yanına geldiler. Durduğumuzda fotoğraf çektiler ve bizi filme aldılar” dedi.

Singh, güvenlik görevlisinin fotoğrafçılar için endişelendiğini ve karakola dönmesini istediğini söyledi.

Güvenlik görevlisi, çok fazla açığa çıktıklarını hissetti ve konumlarının daha geniş çapta paylaşılmasını istemedi, dedi.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, olayı “umursamaz ve sorumsuzca” olarak nitelendirdi.

Çarşamba günü New York’ta perakende hırsızlığıyla mücadele için yapılan bir duyuru sırasında olayla ilgili bir soruyu yanıtlayan Adams, basın ve paparazziler doğru atış ve hikayeyi yakalamak istese de kamu güvenliğinin her zaman önce gelmesi gerektiğini söyledi.

Adams, kovalamaca sırasında iki NYPD memurunun yaralanmış olabileceğini söyledi.

“New York, herhangi bir yerdeki küçük bir kasabadan farklıdır. Hiçbir yerde hız yapmamalısın ama burası yoğun nüfuslu bir şehir ve bence hepimiz, pek çoğumuzun annesinin nasıl öldüğünü hatırlamadığını düşünüyorum ve masum bir seyirciyi kaybetmek korkunç olurdu böyle bir kovalamaca sırasında onlara da bir şey olmuş olmalı.

“Bu yüzden son derece sorumlu olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun biraz düşüncesizce ve sorumsuzca olduğunu hissettim” dedi.

Harry’nin annesi Prenses Diana ve Mısırlı film yapımcısı ve milyarder Mohamed Al-Fayed’in oğlu ortağı Dodi Fayed, paparazziler tarafından amansızca takip edildiler ve Ağustos 1997’de arabaları Paris’teki bir alt geçide çarptığında öldüler.

Adams, çiftin sözcüsünün kovalamacanın iki saat sürdüğünü iddia etmesine yanıt olarak, New York kadar kalabalık ve yoğun bir şehirde “iki saatlik yüksek hızlı bir kovalamaca olduğuna inanmanın zor olacağını” söyledi.

“Buna inanamıyorum ama kesin süreyi öğreneceğiz. Ama eğer 10 dakikaysa, New York’ta 10 dakikalık bir araba kovalamacası son derece tehlikelidir. Çok trafiğimiz var, çok hareket var, çok insan yollarımızı kullanıyor” dedi.

Böyle bir şeyi içeren herhangi bir yüksek hızlı kovalamacanın uygunsuz olduğunu söyledi. “Polis, şiddet uygulayan insanları kovalarken belirli durumlarda bunu yapıyor, ancak bunu doğru vuruşu yapmak istediğiniz için yapmak insanlara gerçekten zarar verebilir” dedi.

Harry ve Meghan’ın sözcüsünden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Kamuya mal olmuş biri olmak halkın ilgisini çekse de, asla kimsenin güvenliği pahasına olmamalı.” ilgili herkes” dedi.

Sosyal medyada ortaya çıkan görüntüler Harry, Meghan ve anneleri Ragland’ı takside gösteriyor.

Harry ve Meghan, kısmen yoğun medya tacizi olarak tanımladıkları durum nedeniyle 2020’de kraliyet görevlerinden vazgeçtiler ve Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındılar.

Prens, 1997’de Paris’te paparazzi avından kaçarken limuzininin düşmesi sonucu ölen annesi Prenses Diana’nın ölümünden sorumlu tuttuğu basının izinsiz girmesine uzun süredir öfkesini dile getiriyordu. PTI YAS MRJ AKJ MRJ

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)