Hunter Biden Hikayesi için Asla İyi Bir Zaman Değil

Dahi kafalar

New member
Gail Collins: Bret, işte sana daha önce sormadığım bir soru: Yaz saati uygulaması hakkında ne düşünüyorsun?

Bret Stephens: Volodymyr Zelensky hakkında aynı şekilde hissediyorum. Batının ışığı.

Gail: Her şeyin size dış ilişkileri hatırlatmasına sahip olmanız harika.

Geçen gün Senato gün ışığından yararlanma saatini yıl boyunca kalıcı hale getirmek için oybirliğiyle oy kullandığında çok etkilendim. Bu konuda kolayca anlaştıkları son şey neydi?

Bret: Afganistan’ı işgal mi ediyor?

Gail: Bence ileri geri geçiş yapmak aptalca. Ancak birçok uyku bilimci, standart zamanın – kış saatinin – daha sağlıklı olduğunu düşünüyor. Ben de onlarla gideceğim, sırf zor olsun diye.

Bret: Bu, liberaller ve muhafazakarlar arasındaki büyük bir farktır. Günümüz liberalleri, en azından konu halk sağlığı veya ekonomi gibi konularda, uzmanların bilgeliğine boyun eğmekten genellikle oldukça mutludur. Oysa muhafazakar olan bizler, şüpheci olmaya meyilliyiz. Kalabalıkların veya pazarların bilgeliğini sözde bilgelerin bilgeliğine tercih ederiz. William F. Buckley Jr.’ın “Harvard Üniversitesi fakültesi yerine telefon rehberindeki ilk 2.000 kişi tarafından yönetilmeyi tercih ettiği” şeklindeki ünlü çizgisine kadar uzanır.

Gail: William F. Buckley Jr.’ın yaz saati uygulaması konusundaki konumunu biliyor musunuz?

Bret: Yaz saati uygulamasının ilk olarak Woodrow Wilson tarafından yasalaştırıldığı düşünülürse, Buckley’nin buna karşı çıkacağını varsaymak zorundayım.

Gail: Biliyorsunuz, telefon rehberindeki ilk 2.000 kişi kontrolü ele alsaydı, anketler büyük olasılıkla herkes için ve evrensel erken çocukluk dönemi için Medicare için aynı hizada olacağımızı gösteriyor. Eğitim.

Bret: Bu, insanların liberal politika fikirlerini siz onlara fiyat etiketini gösterene kadar sevdikleri için değil mi?

Daha karamsar bir konuda, Joe Biden şimdi Vladimir Putin’i “savaş suçlusu”, “katil bir diktatör” ve “saf bir haydut” olarak adlandırıyor. Karakterizasyonlara katılmamak zor, ama ihtiyatlı mı?

Gail: Pekala, şeylerin büyük şemasında Biden’ın daha fazla… ölçülü olabileceğini söyleyebilirim.

Bret: Bunu söylediği için mutluyum. Bu bana Ronald Reagan’ın Sovyetler Birliği’ni, liberallerin bir zamanlar kışkırtıcı olarak gördüğü ama kesinlikle doğru olma avantajına sahip olduğu “kötü imparatorluk” olarak adlandırmasını hatırlatıyor.

Gail: Ukrayna’nın birlikleri insanların beklediğinden çok daha iyi durumda görünüyor ve ortalama Rus vatandaşlarının bilmesine izin verilmese bile Bununla ilgili olarak, ekonomilerinin çökmekte olduğunu fark etmekten kendilerini alamıyorlar.

Peki bundan sonra ne olacak? Putin’in köşeye sıkışıp nükleer bomba atacağından ya da gezegeni yok edecek başka bir şey yapacağından korkuyorum. paranoyak mıyım?

Bret: Korkunç olan şey, tamamen mantıklı olmanız.

Gail: Dış ilişkiler konusunda mantıklı davranıyorsam gerçekten korkutucu.

Bret: Eğer Rus kuvvetleri bir nükleer enerji santraline ateş edebilecek durumdaysa, daha kötüsünü de yapabilirler. Ve Rusya’nın savaş alanındaki beceriksizliği, artan kayıplarıyla birlikte, muhtemelen Putin’i generallerinin kazanamayacağı bir savaşı kazanmak için kimyasal silahlar veya hatta bir taktik nükleer silah kullanmaya cezbediyor.

Gail: Evet, bu benim kabusum.

Bret: Öte yandan, her şeyi yapabileceğini düşünmemizi sağlamak Putin’in çıkarınadır: Bu, Richard Nixon’ın uluslararası ilişkilere dair “çılgın teorisinin” onun versiyonudur. düşmanını korkutup geri adım attırmak için her şeyi yapabilirmiş izlenimi verir. Biden’ın yapabileceği en iyi şey, Ukraynalı dostlarımıza, biz doğrudan çatışmaya girmeden kendilerini savunmaları için sunabileceğimiz tüm araçları sağlamaya devam etmektir. Biden’ın neden uçuşa yasak bölge uygulamak konusunda isteksiz olduğunu anlıyorum, ancak neden Ukrayna hava kuvvetlerine savaş uçakları veya istedikleri diğer teçhizatı tedarik etmediğini anlamıyorum.

Gail: Bu arada iç cephede, ön seçimlere göz kulak oldunuz mu? Donald Trump ve arkadaşlarının Herschel Walker’ı Senato yarışına aday göstermeye çalıştığı Georgia’da bu baharda büyük bir Cumhuriyetçi kavgası var. Eski karısına karşı şiddet içeren davranışlarda bulunduğu iddialarına ve evrim bilim adamlarının söylediği gibi işliyorsa neden hala maymunların olduğunu bilme isteğine rağmen. Ve sonra bu yaz Wyoming’de Liz Cheney’nin House koltuğunu korumak için savaştığı bir ön seçim var….

Bret: İnsanlar, Cheney’nin 2016 seçimlerinde Trump’ı gerçekten desteklediğini, ancak adamı eylemde gördükten sonra ikna olmuş bir Trump karşıtı olduğunu sıklıkla unutuyor. Bu yarıştaki ana rakibi Harriet Hageman tam tersi yöne gitti: 2016’daki hararetli Never Trumper’dan bugünün hararetli Trumper’ına. Cheney’nin büyük bir kampanya savaş sandığı var ve en azından Wyoming Demokratları partileri birincil seçimde ona oy vermek için değiştirirse, yine de bir galibiyet alabilir.

Gail: Pekala, eğer Wyoming Cumhuriyetçileri Cheney’i bağımsızlığı için ödüllendirebilirse, söz veriyorum, bir devletin nüfusu olan bir eyaletten şikayet etmeyi bırakacağım. 600.000’den az Senatör, yaklaşık 40 milyon olan Kaliforniya ile aynı sayıda Senatöre sahiptir.

Bret: Vermont ve Texas için de aynı şeyleri hissediyorum. Ama Cheney’nin şansı konusunda, onlara bahse girmem. Kişilik kültü sorunu olan bir parti, madde bağımlılığı sorunu olan bir kişiye benzer, yani bağımlılığı dibe vuracaklardır.

Bu arada: The Times’ın hükümetin Hunter Biden’ın vergi ve dış ticaret meselelerine ilişkin soruşturmasını okudunuz mu? Twitter ve diğer sosyal medya ve haber medyası şirketlerinin bu gerçeğe yeterince yakından bakmamak veya gömmek için en iyi çabalarına rağmen, buradaki haberlerin Hunter’ın kendisiyle daha az ilgisi var ve atılan dizüstü bilgisayardan kurtarılan bu e-postaların ona ait olduğu gerçeğiyle daha çok ilgisi var. 2020 seçimlerinin arifesinde.

Gail: Meslektaşlarımızın bu hikaye hakkında hâlâ güçlü haberler yapıyor olmalarına çok sevindim — Hunter Biden’ın rezil iş anlaşmaları, başkalarınınki kadar halının altına süpürülmemeli.

Bret: Şeffaf olmayan satışlarda tuval başına 500.000 dolara satmaya çalıştığı tablolardan bahsetmiyorum bile. Orada hiçbir şey balık gibi değil.

Gail: Bununla birlikte, itiraf etmeliyim ki Hunter’ın davranışını hiçbir zaman suçlu bulmadım – çok, çok iç karartıcı. Trajedilerle boğuşan bir ailenin kırılgan oğlu, uyuşturucu sorunuyla büyür ve muhtemelen ünlü bir Amerikalı politikacının akrabasını dolaşmak isteyen şirketler için çalışarak çok para kazanır.

Bret: Adalet Bakanlığı’nın soruşturması bunu gösterecek.

Gail: Hunter’ın bazı davranışları açıkçası aşırı derecede uygunsuzdu. Hunter’ın davranışının gerçek suçluluğa dönüşüp geçmediğini görmek için herhangi bir yeni kanıtın dikkatlice incelenmesi gerekiyor – örneğin, Joe Biden’ın oğlu olduğu için hükümetten iyilik yapabileceğini iddia etti mi?

Şimdiye kadar görmedim ama Hunter’ın adı ne zaman geçse, kendimi nefesimi tutarken buluyorum.

Bret: Bu konuda okunacak kitap Politico’dan Ben Schreckinger’ın “The Bidens” kitabıdır. Sağcı bir hit iş değil, bu da Hunter’ın iş anlaşmalarının tanımını çok daha lanetli hale getiriyor. Ancak beni asıl rahatsız eden şey, medyanın e-posta hikayesini seçimden hemen önce bir tür “Rus dezenformasyon” kampanyası olarak gömmeye yönelik o kadar da ince olmayan çabasıydı. Birisi, diyelim ki, Ivanka Trump, bir tamirhanede, yüzde 10’u “büyük adam için” tutulan e-postalarla dolu bir dizüstü bilgisayar bırakmıştı – Joe Biden’a ait gibi görünen bir referans kullanmak, birinden geliyor. Hunter’ın bilgisayarında bulunan e-postalar — hikaye çocuk eldivenleriyle mi işleniyordu?

Gail: Eh, Ivanka çok daha düzenli bir insan. Ondan bahsetmen bana, Trump’ın biriktirdiği kampanya bağışlarının ne kadarının, eğer varsa, çocuklarının aktivitelerine gittiğinin tam olarak net olmadığını hatırlatıyor.

Hunter hikayesini önemsiz göstermeye çalışmıyorum, ancak olayların büyük şemasında hala onun yanlışlarının Biden destanında bir kenar çubuğu olarak sonuçlanacağını düşünüyorum. Bana hatırlatmaktan çekinmeyin, eğer ailenin yarısı suçlanırsa.

Bret: Dürüst olmak gerekirse, umarım olmaz. Dünyanın, 1990’ların en iyi şarkılarından birinden bir dize ödünç almam için kafamda bir delik açmam gibi başka bir Beyaz Saray yolsuzluk skandalına ihtiyacı var.

Gail: Tamamen başka bir konuda — işaretlerin geri döndüğünü fark ettiniz mi?

Bret: Don Young ölür ama domuz eti sonsuza kadar kalır. Büyük düzende domuz etinin o kadar da kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Projeleri ihtiyaç duyan seçmenlere getiriyor ve siyaseti ele almayı çok daha eğlenceli hale getiriyor. Ne düşünüyorsun?

Gail: John McCain’in onlardan kurtulmak için verdiği uzun, uzun savaşını hatırlamak beni biraz üzüyor. Hatırladığım kadarıyla en büyük sorun, milletvekillerinin bölgeleri için özel bir köprü üst geçidi yaptırmaya çalışması değildi; Bağışçılarından birine gidecek büyük, gereksiz bir proje için sözleşme almaya çalışan milletvekilleriydi.

Şimdi, Senato’nun yaz saatinde bir araya gelebilmesine şaşırdık. Sanırım işler şimdi eski günlerden daha karanlık.

The Times, editöre çeşitli mektuplar yayınlamaya kararlıdır . Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazı ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Facebook , Twitter (@NYTopinion) The New York Times Opinion bölümünü takip edin ) ve Instagram .