Kuzey Carolina’daki Korkunç Demokrat-Demokrat Sabotajını Ne Açıklıyor?

Dahi kafalar

New member
Kuzey Karolina Başsavcısı Josh Stein’ın çok sayıda muhalifi var, ancak eyaletteki bilgili Demokratlardan partilerinin 2024’teki en muhtemel vali adayını belirlemelerini isterseniz, muhtemelen Stein diyeceklerdir. İkinci döneminde Demokrat olan Vali Roy Cooper, arka arkaya üçüncü bir dönem için aday olamaz ve partisindeki hiç kimse onun yerini almak için Stein’dan daha iyi bir konumda değildir.

Aynı Demokratlardan Kuzey Carolina’nın ekonomik ve politik sağlığına yönelik en büyük tehditleri belirtmelerini isterseniz, Mark Robinson neredeyse kesinlikle ortaya çıkacaktır. MAGA kalabalığı arasında popüler olan aşırı sağcı bir Cumhuriyetçi, eyaletin vali yardımcısı ve Stein gibi valinin konağı için olta balıkçılığı yaptığı tahmin ediliyor. Partisinin adaylığını kazanırsa ve yaralı ve zayıf bir Demokratla karşı karşıya kalırsa, oraya gidebilirdi.

O halde, vali olmak için kendi acil emellerine sahip görünmeyen önde gelen bir Demokrat savcı neden Stein’ı yaralamaya ve azaltmaya bu kadar niyetli? Şu anki Kuzey Carolina siyasetinin büyük gizemi, esrarengiz olduğu kadar endişe verici olan bir Demokrat-Demokrat sabotajı eylemi.

Wake County bölge savcısı Lorrin Freeman’ın ofisi, 1931’den kalma belirsiz bir eyalet iftira yasasına dayanarak Stein’ın peşine düşüyor. İşlediği iddia edilen suç: bir kamu görevi adayını yanlış bir şekilde küçümsemek veya ona karşı pervasız bir saygısızlık göstermek. doğrusu. Sözde kurbanı, 2020’de başsavcı olarak yeniden seçilmek için başarılı bir şekilde koştuğunda Cumhuriyetçi rakibi olan Jim O’Neill.

Gerçeğe bayılıyorum ve hararetle kampanyaların birçoğundan daha onurlu bir düzeyde yürütülmesini diliyorum. Ancak bir politikacıyı karalamalar için kovuşturmak, bir simit satıcısını entrikalar için kovuşturmaya benzer. Belirli ticari markaların belirli ticari markaları vardır.

Ve Stein’ın yayması sınırların dışında mıydı?

Birkaç yıl önce, başsavcı olarak ilk dönemindeyken, Kuzey Carolina’nın alışılmadık derecede büyük bir test edilmemiş tecavüz kitleri yığınına sahip olduğu ve bu konuda kamuoyunda hatırı sayılır bir şaşkınlık olduğu ortaya çıktı. O’Neill, o zaman Forsyth County bölge savcısı, bunu kendi yararına kullanmaya çalıştı. Yanlış bir şekilde Stein’ı biriktirmeyi görmezden gelmekle suçladı.

Stein, bölge savcısı olarak O’Neill’in “1.500 tecavüz kitini bir rafa bırakıp tecavüzcüleri sokaklara terk ettiğini” söyleyen bir televizyon ismiyle karşılık verdi. O’Neill kampanyası daha sonra Kuzey Carolina Eyalet Seçim Kurulu’na resmi bir şikayette bulundu ve ismi 1931 yasasını ihlal eden “doğrudan bir yalan” olarak nitelendirdi çünkü O’Neill’in bu kitleri savcılar değil, kolluk kuvvetleri tarafından kontrol edildiğini ima etti. , yapmak. Stein, O’Neill’in bu kurumlara yardım edebileceğini veya bu kurumlara baskı yapabileceğini öne sürerek adın yanında durdu.

Eyalet kurulu tüm meselenin düşürülmesini tavsiye etti. Ve haklı olarak: Bir şeyi rafa bırakmak, bir dizi savunulabilir yorumu olan mecazi bir terimdir. O’Neill, Stein’ı en az Stein’ın onu kirlettiği kadar pervasızca kirletmişti. Bu tür kampanya salvoları ceza davaları haline gelirse, kovuşturmalara uyum sağlamak için yeni adliye binaları inşa etmek zorunda kalırdık. Ve ifade özgürlüğü ve sağlam siyasi söylem için anlamlı bir tehdit olacaktır.

Öyleyse neden Freeman’ın ofisi Stein’ın davasını büyük bir jüriye taşıdı ve bir ihtimal olarak kalan bir iddianame istedi? Bir Kuzey Carolina yayını olan The Assembly’de Jeffrey Billman’ın etkileyici bir şekilde bildirilen makalesi kesin bir sonuca varmadı ve son haftalarda konuştuğum Demokrat yetkililer şaşkına döndü. Onlar da derinden endişeliler. Davanın gidişatına ne olursa olsun, Freeman’ın ofisinin bu noktaya kadarki eylemleri, Stein’e karşı valilik için yarışan bir Cumhuriyetçinin, muhtemelen Stein’ı suç boyutunda bir yalancı olarak damgalayan reklamlar üreteceği anlamına geliyor.

Freeman, kendisinin veya O’Neill’ın kişisel bir bağlantısı olduğu izlenimini ortadan kaldırmak için, Stein’ın bir iddianamesi hakkındaki kararlardan kaçındığını söyledi. Ofisindeki bir başka savcı olan David Saacks, resmi olarak davadan sorumlu. Ancak Freeman bunu alenen savundu ve bu hafta bir e-posta alışverişinde benden birkaç soruyu yanıtladı.

“Devlet Seçim Kurulu soruşturmasını gözden geçiren Bay Saacks, durum tespitinin daha kapsamlı bir soruşturma gerektirdiğine karar verdi” diye yazdı. “Savcılar olarak bizim sorumluluğumuz delilleri değerlendirmek ve hukuka uymaktır. Bu dava devam ederken, davanın gerçekleri veya delillerin ağırlığı hakkında yorum yapamayız.”

Sorunun, “bir adayın veya kampanyasının halka yalan söylemek için anayasal bir hakkı olup olmadığı” olduğunu yazdı.

Şimdilik, Dördüncü Bölge Temyiz Mahkemesi, 1931 tarihli kanunun anayasaya uygunluğu hakkındaki argümanları duyana kadar Stein’ın herhangi bir iddianamesine karşı geçici bir tedbir kararı verdi. Bu argümanlar aylar sonra.

Çarşamba günü Stein ile konuştuğumda, kovuşturmayı “güç ve kaynakların talihsiz bir şekilde kötüye kullanılması” olarak nitelendirdi.

Cumhuriyetçilere ve Robinson’a ne kadar büyük bir hediye olduğu ve riskler ışığında daha da ilginç. Pek çok Cumhuriyetçi yetkili, demokratik süreçlere ve kurumlara karşı, yükselişlerini tehlikeye atabilecek tehlikeli bir küçümseme sergiliyor.

Robinson’ın kendi horgörüsü, “iğrenç bir günah” olarak adlandırdığı eşcinselliğe kadar uzanır. “Şeytani davranış” olarak adlandırdığı transseksüelliğe. Michelle Obama’ya (“Amerikan karşıtı”). “Kara Panter” filmine (“şeytanın egemenliğinde yapılmış” “agnostik bir Yahudi”). Billman’ın 2020’de Indy Week için yazdığı bir makale, bu mücevherlerin ağızları açık bırakan bir özetini sundu.

Robinson’ın nazik sözleri ateşli silahlar için ayrılmıştır. Teksas, Uvalde’deki okul çocuklarının katledilmesinden günler sonra, Ulusal Tüfek Birliği’nin bir toplantısında ateşli bir silah yanlısı konuşma yapmak için Houston’a gitti.

Kuzey Carolina’daki eski Cumhuriyetçi kuruluş, onu neredeyse Demokratlar kadar ihtiyatlı görüyor. Ancak bu kurumun söz ve etkisi bu Trump döneminde önemli ölçüde azaldı. Robinson bundan iki yıl sonra partisinin bayrağını taşımaya başlayabilirdi. Ama bunu Josh Stein’ın zulmünden – ee, kovuşturmadan – bilemezsiniz.

Cümlelerin Aşkına

Kredi… Getty Resimleri

Washington Post köşe yazarı Dana Milbank’ın, MyPillow’un kurucusu ve seçim komplocusu Mike Lindell’i görevden almasında burada yeniden üretilemeyecek kadar çok eğlenceli cümle vardı, tıpkı köşenin bazı kısımlarını anmak ve teşekkür etmek için aday gösteren çok fazla kişi olduğu gibi. Dışlananlardan özür dilerim.

İşte Milbank’ın haylaz bir şekilde yatak takımını ima eden pasajlarından sadece biri: “Yalnızca bu oportünistler ülkesinde, en büyük sahtekarlık, kelimenin tam anlamıyla sahte ürünler satan bir adam tarafından işlenebilir (‘promosyon koduyla en düşük 48.99$’a kadar’). (San Diego’dan Patricia Valiton ve Greenwich, Conn.’den Jeanette Clonan, diğerleri arasında bunu aday gösterdi.)

Milbank ayrıca, demokratik süreci ve “hapishanede kaliteli yatak takımı” için yeni bir pazarı bozmaya çalışan Amerikalıların hapsedilmesini de hayal etti. Milbank, “Lindell’in seçim inkarcıları için tam bir yastığa ihtiyacı olacak – arka yalancılar, yan yalancılar ve mide yalancılar için” diye yazdı. (Peter Segal, Chicago ve Judy Cazalas, Summerfield, Fla.)

“Zamanımızın uyuyan meselesi” diye ekledi. (Peggy Sweeney, Sarasota, Fla. ve Marjorie Ivey, St. Louis)

Olivier Knox ayrıca The Post’ta şunları yazdı: “Başkan Biden bugün New York’a ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu olan yıllık diplomatik kakofoniye gidiyor – buna UNGA din deyin.” (Conrad Macina, İniş, NJ)

The Minneapolis Star Tribune’de köşe yazarı James Lileks, yakın zamanda eyalet çapında bir gezintiye çıkmanın itici gücünü şöyle açıkladı: “Yaz, yarın sona erecek bir kupon gibi geldi ve ben de onu nakde çevirmek istedim.” (Rudy Brynolfson, Minneapolis)

Politico’da Teresa Wiltz, neredeyse herkesin beyaz olduğu Siyah bir kız olarak büyümeyi “yulaf ezmesi denizinde yalnız bir kuru üzüm” olarak tanımladı. (Mark White, Shoreline, Wash.)

The Adirondack Explorer’da Tim Rowland, bir yürüyüş sırasında yanlış dönüş yaptığında yaşadığı zihinsel çileyi hatırladı: “Bu düşünceler, asi bilardo topları gibi boş boş birbirinden koptu, ama hiçbiri sağ cebe düşmedi.” (Bill Callen, Selkirk, NY)

Adaylıklarınızın çoğunun kaynağı The Times’dı ve bunların birçoğu bizim kitap odaklı eleştirmenlerimizin ve yazarlarımızın ne kadar güvenilir harika yazarlar olduğunu fark etti. İşte Dwight Garner, senarist David Milch’in “Life’s Work”ü üzerine: “Kitabına göre diyalogları onun kadar keskin bir şekilde yazmak, Denis Johnson’ın kısa öyküsünden fırlamış bir eroin alışkanlığı, yıkıcı bir kumar bağımlılığı, esneme yeteneği gerektiriyor. çözülme noktalarına kadar son teslim tarihleri, 30 metrede büfe tabaklarını parçalayabilen bir ego ve diğerlerinin sizi sevmesini ve aynı anda zehirlenmenizi istemesini sağlamak için bir ustalık. (Marisa Caggiano Marsey, Virginia Beach, Va. ve Ginny Matish, Chesapeake, Va.)

Molly Young’ın Ian McEwan’ın yeni romanı “Lessons”la ilgili son değerlendirmesi de bir koruyucu. “McEwan’ın yeteneklerinden biri, sevimliyi kötüyle karıştırmaktır,” diye kesin bir dille gözlemledi ve “okuyucuya sanki bir gülü koklamak için eğilmiş ve onun yerine eski lağım kokusunu almış gibi hissettirebilir” diye ekledi. (John Jacoby, Cambridge, Mass.) Ayrıca, Molly, romanın başkahramanını değerlendirerek, “çok fazla fiziksel betimlemenin yokluğunda, Roland’ı insan ve alışveriş arabasının efsanevi bir melezi olarak hayal etmenin kolay olduğunu belirtiyor: görünmeyen tarafından itilen tekerlekli bir kap. hayatın asfaltında eller.” (Beverly Jones, Washington, DC ve Beth Topinka, Indian River Shores, Fla.)

Elisabeth Egan, “dünyaya ses bariyerini aşan bir kuyruklu yıldız gibi gelen veya Jerry’nin dairesine kayan Kramer” ve “beşiğinin çıtalarını sallayan” bir oğul da dahil olmak üzere, çocuklarının yetiştirilmesinde “İyi Geceler Ay”ın önemini hatırladı. avukatını aramasını isteyen asi bir mahkûm gibi.” (diğerlerinin yanı sıra Mary Jo Williams, Anderson, Ind. ve Maura Harway, Manhattan)

Görüş bölümünde Margaret Renkl, Tennessee yazlarını ve iklim değişikliğini yansıttı ve şöyle başladı: “Sonra ışık değişti, toz zerreciklerini ateş lekelerine dönüştüren ve ötücü kuşların tüylerinin rengini koyulaştıran sonbahar eğimini aldı. ” (Anthony Compagnone, Milton, Mass. ve Eugene Hunt, North Andover, Mass.)

Ayrıca şunları da kaydetti: “Burada Ekim ayının, hatta Kasım ayının derinliklerine kadar genellikle yaz mevsimidir. Bazen hiç düşüş olmaz – kavurmadan dondurmaya doğrudan geçeriz ve yapraklar hiç duraklamadan kızarmak için ağaçlardan düşer.” (Jinx McCombs, Point Arena, Kaliforniya.)

The Times’tan veya diğer yayınlardan “For the Love of Cümleler” bölümünde bahsedilecek en son yazıların favori parçalarını aday göstermek için lütfen bana e-posta gönderin. burada ve lütfen adınızı ve ikamet yerinizi ekleyin.

Kişisel Bir Notta

Oyuncu Harry Dean Stanton, 1979 yapımı “Alien” filminde. Kredi… Getty Images aracılığıyla Sunset Bulvarı/Corbis

Orta yaşlarımdayken, hastaları iyileştiren bir doktor ya da masumları kurtaran bir avukat ya da kozmosu keşfeden bir astronot ya da ruhu dolduran bir romancı olacağımı hayal etmemiştim.

Reklamcılık yapmayı hayal ettim.

Bunun nedeni reklamcılıkta tanıdığım biri değildi. Reklamcılıkla kültürel bir bağım olduğu için değildi – reklam dünyasında geçen bir film ya da televizyon şovunun hayranı olmamıştım ve profesyonel dehası ve fiziksel mükemmelliği ile denk bulduğum bazı ülküleri temsil eden bir kahramanım vardı. reklam ile.

En iyi reklam metninin özünü ve zekasını sevdim. Özellikle en iyi film reklamlarındaki metnin özünü ve zekasını sevdim.

1978 yazında, “Jaws 2” piyasaya çıktığında 13 yaşındaydım ve onu görmesem de, birinin onun için yazdığı sloganı gördüm ve oyalandım: “Tam da düşündüğünüzde suya geri dönmek güvenliydi”

“Alien” vizyona girdiğinde 1979 baharında 14 yaşındaydım. ben yaptıonu görün – o zaman iki kez ve gelecek on yıllar boyunca ek kez – ve en korkunç sahnelerinin çoğunu hafızamda tekrar tekrar oynatırken, reklamlardaki ve posterlerdeki parlak kelimeleri de sık sık tekrar ziyaret ettim: “Uzayda, Çığlıklarınızı kimse duyamaz.”

Geçenlerde Duke Üniversitesi’nden bir meslektaşım ve arkadaşım olan Jennifer Siegel’e, bir arkadaşı Christopher Fowler’ın daha önce geçimini sağlamak için film sloganları yazıp onu bulduğu haberiyle beni hayrete düşüren Jennifer Siegel’den bahsetmiştim. Beni onunla temasa geçirdi.

Bir e-posta alışverişinde, zaman içinde birçok insanın gerçekten de birden fazla yazarı olabilecek “boşluk/çığlık”ın yazarlığını üstlendiğini söyledi. Yapımcıları ve dağıtımcıları ona arsa hakkında neredeyse hiçbir bilgi vermeyen “Alien” için önerdiği “şeritler” olarak adlandırdığı birçok şeyden biriydi. “Elimde olan tek şey parlayan bir yumurtanın teaser görüntüsüydü” dedi.

Yıllardır yazdığı kısa yazılar arasından favorilerini sordum. “Bütün gün uyu. Parti bütün gece. Vampir olmak eğlenceli” dedi. Bu “The Lost Boys” içindi (ve birkaç versiyondan biriydi). Ayrıca “My Fair Lady” filminin yeniden yayınlanması için bir strapline düşkün olduğunu söyledi. “İspanya’da yağmur çoğunlukla ovada kalır. Yine” yazdı. Stüdyo kullanmayı reddetti.

Soruyu size soruyorum: En çok hangi film etiket satırlarını veya şerit çizgilerini hatırlıyorsunuz? Lütfen bana buradan e-posta gönderin, konu satırına “Filmler” yazın ve tam adınızı ve ikamet yerinizi belirtin, böylece size uygun krediyi verebilirim.

Adaylığınızdan bazılarını bu haber bülteninin bir sonraki sayısına ekleyeceğim, ki bu hayali reklamcılık kariyerimin yerine sahip olduğum şey bu. Kesinlikle şikayet etmiyorum.