LGS 2022’nin Ne Vakit Yapılacağı Aşikâr Oldu

arkamikontrolet

New member
Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği liselere geçiş imtihanının ne vakit yapılacağı merak ediliyordu. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kanal 7’de yayınlanan ‘Başkent Kulisi’ programında eğitim gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu ve merakla beklenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) imtihanının yapılacağı tarih ile ilgili konuştu.

Özer, yaptığı açıklamalarda geçen yıl haziran ayında yapılan ve milyonlarca öğrencinin geleceğini belirleyecek olan imtihanın tarihini paylaştı. Katıldığı programda meslek eğitiminin kıymetine dikkat çeken Özer, LGS 2022’nin 5 Haziran 2022’de düzenleneceğini deklare etti.

“Mesleki eğitim ülkelerin kalkınmasında büyük değer taşıyor”

Bakan Özer katıldığı programda, LGS haricinde da açıklamalarda bulundu. Özer, “Meslek eğitimi ülkelerin kalkınmalarında epeyce değerlidir. Bu yüzden Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın en epeyce değer verdiği konulardan birisi meslek eğitimi. Bu eğitim eksik olursa mezunlarımız iş hayatlarında zorluklar çeker” sözlerini kullanarak meslek eğitiminin değerine dikkat çekti.

Türkiye’nin en büyük sorunlarından birinin mesleğini yapanlar ile yapmayanların tıpkı maaşı alması olduğunu vurgulayan Özer, öğrencilerin eğitim aldığı alanda iş yapması gerektiğini ve bunu yapanların da daha fazla maaş alması gerektiğini vurguladı.