Neden Diğer Yarının Nasıl Yaşadığını Görmezden Geliyoruz?

Dahi kafalar

New member
Bu haftanın bültenine birkaç gerçekle başlamak istiyorum.

Geçen sonbahardan bu bahara kadar Amerika’da en çok izlenen televizyon dizisi Sunday Night Football oldu, onu Perşembe Night Football izledi. Üçüncü sırada, birkaç yıl önce öğrendiğim gibi, tatillerde kız kardeşinizin evinde olursanız ve birkaç dakika kanepede uzanmak istiyorsanız izlemek için harika bir gösteri olan CBS prosedürel “NCIS” vardı. saatler.

Ayrıca: Şu anda Ivy League üniversitelerine devam eden insan sayısı yaklaşık 146.000 – temelde iki Texas A&M veya Central Florida Üniversiteleri.

Bu bilgi parçaları, sadece ilginç ve iyi sohbet yemleri oldukları için değil, aynı zamanda medya diyetinize bağlı olarak, onlar hakkında fazla düşünmemiş olma ihtimaliniz olduğu için son zamanlarda benim takıntım haline geldi.

Açıkça ifade edeyim: “NCIS” izleyicilerinin küçük bir bölümünü alan gösterişli ağlarda gösterişli televizyon programlarının keyfini çıkarmak kesinlikle iyidir. HBO’nun “Succession”ı iyi bile olabilir (ya da ben öyle duydum). Ve Ivy League kurumlarına karşı hiçbir şeyim yok. Ancak hem prestijli televizyon hem de en prestijli üniversitelerimiz benim gibi insanlardan Twitter’da, kablolu haberlerde ve en büyük gazetelerimizde gördüğü ilgi, Amerika’daki çoğu insanın hayatındaki gerçek, gerçek önemlerini geride bırakıyor gibi görünüyor.

Daha önce bu haber bülteninde “elitlerin” tanımı ve kültürel prestijden yoksun oldukları için sözde Amerikan üst sınıfını oluşturan zengin insanların, genellikle siyasi sağda yer alan zengin insanların statülerini inkar etmelerine nasıl izin verdiğimizi yazmıştım. . Elbette hâlâ para ve güce sahipler, ancak siyasi ve kültürel hedeflerine ulaşmak için gerekli olduğuna inandıkları türden bir toplumsal nüfuza sahip değiller.

Ama bir konuda onlarla aynı fikirdeyim: Kentli, seçkin çevrem kendisine çok fazla saygı duyuyor. Amerikan yaşamının en üst yüzdelik dilimlerini işgal eden insanların çıkarlarına, eylemlerine ve siyasi taleplerine çok fazla, bunu yapmayan insanlara ise çok az önem veriyoruz. Ben de bunu kültürel seçkinlerin bir üyesi olarak söylüyorum.

Elbette, “Succession”ın The New York Times’ta haftalık bir özetini alması bir kriz değil. Ama içinde yaşadığımız siloların bir göstergesidir. Ve benimkinde benim gibi seçkinlerin hevesleri ve iknaları hüküm sürüyor. Sohbetlerimiz, okuma listelerimiz ve hatta tartışmalarımız ve kişilerarası tozlaşmalarımız, medya tartışması ve analizi için kaynaklar haline gelir, yalnızca bizi kendimiz hakkında bilgilendirmeye hizmet eden bir içerik döngüsü.

İnsanlar bildiklerini yazmaya meyillidir. Bu yüzden spor hakkında çok şey yazıyorum. Hayatımın yıllarını, pas müdahalesinin ve tabancanın kaprislerini ve bazılarının bölge savunmasının neden korkaklar için olduğunu tartıştığını öğrenmekle geçirdim. Bu yüzden bana mantıklı geliyor ki, seçkin kurumlara gitmiş ya da sahip olan insanlarla çevrelerde vakit geçirmiş olan insanlar, Yale’de olup bitenler hakkında, çevredeki bir topluluk kolejinde olanlardan daha fazla yazmak isteyebilirler. dairelerinden köşe. Ya da medyada çalışan insanlar genellikle aynı alanda çalışan diğer insanlar hakkında okumakla ilgilenirler.

Ancak zaten sevdiğimiz şovlar, gittiğimiz okullar ve zaten tanıdığımız insanlar hakkında okumaya olan saplantımız bizi kendi baloncuklarımıza hapsediyor olabilir. Bu, birkaç mil ötede yaşayıp tamamen farklı kültürel, sosyal ve politik hayatlar süren insanlar hakkında daha az bilgi sahibi olmamıza neden olabilir.

2020’de, Donald Trump’ın başkanlık kampanyasının Twitter’daki muhafazakarlar için çok önemli olan ancak zamanlarının çoğunu çevrimdışı olarak geçiren ve çevrimiçi siyasetin günlük girdabından kopmuş insanlar için çok az anlamlı olan konulara nasıl odaklandığını yazmıştım. Twitter’ın Amerikan yaşamını ne kadar temsil etmediği dikkat çekici: Pew anketlerine göre Amerikalıların yüzde 22’si Twitter kullanıyor, ancak kullanıcıların ilk yüzde 10’u platform içeriğinin yüzde 80’ini oluşturuyor. Ve Twitter kullanıcıları ortalama bir Amerikalıdan daha genç, daha eğitimli ve daha zengin olma eğilimindedir.

Trump, işçi sınıfı sorunlarını veya artan işsizliği tartışmak yerine, Twitter ve Facebook gibi web sitelerinin ve hatta en iyi arkadaşınızın yemek tarifi blogunun bile birinin yaptıklarından sorumlu tutulamayacağını belirten İletişim Ahlakı Yasası’nın 230. Bölümünü yürürlükten kaldırma gereğini haykırdı. kim yorum yapıyor veya yayınlıyor diyor.

Şimdi, İletişim Ahlakı Yasasının 230. Maddesi benim için çok önemli. (Bence harika!) Ama Twitter’da çok fazla zaman harcayan The New York Times için bir yazar ve podcast yayıncısıyım. Yani tabii ki ilgileniyorum. Ayrıca Senatör Josh Hawley’nin geçen ayın sonlarında Twitter’ın dağılması yönündeki talebi beni endişelendiriyor (veya daha doğrusu kafam karışıyor).

Ancak Twitter’da veya Twitter hakkında söylenenler, diyelim ki birkaç Georgia eyaletindeki seçim kurullarından Siyah Demokrat yetkililerin yakın zamanda tasfiye edilmesinden çok daha az medya ve siyasi ilgi çekmelidir. Ve çoğu insanın bir politikacıdan ihtiyaç duyduğu şey, muhtemelen teknoloji düzenlemelerinin iç işleyişine lazerle odaklanmak değil, düşük ücretli işler, artan konut maliyetleri ve devam eden opioid salgını gibi gerçek sorunlara çözümler.

En güçlü Amerikalılar için önemli olan önemlidir (ve istediğiniz tüm prestijli televizyonları izleyebilirsiniz). Ancak çoğu Amerikalı için önemli olan nokta da önemlidir. Ne izlediklerini, ne okuduklarını ve en önemlisi neden ve nasıl oy verdiklerini veya neredeyse 80 milyon Amerikalı için 2020’de neden oy vermediklerini. Bu, benim gibi insanların gittiği kolejlerde olanlardan veya bizim ne yaptığımızdan daha önemli. televizyonda izle.

Tabii spor değilse.

Lütfen düşüncelerinizi Coaston-newsletter@nytimes adresine gönderin. com.

Jane Coaston, Opinion’un “The Argument” adlı podcast’ine ev sahipliği yapıyor. ” Daha önce muhafazakar siyaset, GOP ve sağın yükselişi hakkında rapor verdi. Ayrıca “The Weeds” adlı podcast’in sunuculuğunu yaptı. ”@janecoaston