Önce Iowa mı yoksa Güney Carolina mı Gitmeli?

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• İnsanlar ve Yaban Hayatı: Mesajlar Karışık
  • Uygun Fiyatlı Çocuk Bakımı İçin On Yıllardır Verilen Mücadele
Kredi… Antonio Giovanni Pinna

Editöre:

Arka Cullen’in yazdığı “Democrats to Iowa: Get Lost!” (Görüş konuğu makalesi, 12 Aralık):

Belki, sadece belki, Bay Cullen, Demokratların önerdiği yeni birincil programın “Iowa parti kurullarını hendeğe atmak” için ayarlandığından şikayet ederken, Demokrat Parti ile ilgili her şeyden çok Iowa ile olan sorunu ifşa ediyor.

Elbette öyle bir şey yapmıyor; sadece Hawkeye State’i hattın başındaki garantili bekçi statüsünden mahrum eder. Bay Cullen’ın “Iowa’yı terk etmek kırsal Amerika’daki çitleri onarmak için harika bir yol değil” şeklindeki kendini beğenmiş homurdanması, başkanlık sırasında ilk konuşmasına izin verilmezse, eyaletinin Birlik’ten bir şekilde okunacağını hissettiğini gösteriyor gibi görünüyor. ilk sezon dönüyor.

İlk fiili ön seçimleri elinde tutan New Hampshire da benzer bir tavır sergiliyor. Her iki eyaletin de seçim takvimindeki konumu taşa yazılmamıştı, ancak şampiyonlarının bu konudaki bağnazlığından bunu asla öğrenemezsiniz.

Şahsen, ön seçimlerin ve parti kurullarının sırasının her başkanlık seçiminden önce yeniden düzenlenmesini tercih ederim. Bu şekilde, en azından Iowa en azından bir süre cephede veya yakınında olacaktı, ancak ülkedeki daha küçük, en beyaz eyaletlerden biri her seferinde yarışın başlangıç silahını ateşleyemeyecekti. Elbette Iowans, eyaletlerinde gurur duyacak başka bir şey bulabilir.

Eric B. Lipps
Staten adası

Editöre:

Art Cullen’ın Demokratik Ulusal Komite’nin adaylık takviminde Güney Carolina’yı Iowa’nın önüne koyma önerisine yönelik eleştirisi yanlış yönlendirilmiş. Demokratlar “Iowa parti kurullarını bir hendeğe” atmadılar. Bunun yerine, Demokrat seçmenleri ve bir bütün olarak ülkeyi daha iyi temsil eden seçmen kütüklerine sahip bir devletle liderlik etmeyi düşünüyorlar.

Bay Cullen, Barack Obama’nın parti toplantısında Hillary Clinton’a karşı kazandığı zafere atıfta bulunarak, çeşitliliğin Iowa’da bir şansı olduğunu savunuyor. Ancak ezici bir çoğunlukla beyaz seçmenlerin çeşitlilik arz eden bir adayı seçmesi, çeşitlilik arz eden bir seçmen kitlesinin süreçte söz sahibi olmasıyla aynı şey değildir.

Iowa gibi kırsal eyaletlerin zorlukları var ama Iowa parti toplantısını önde tutmak gibi sembolik desteğe ihtiyaçları yok. Bunun yerine, kırsal alanlara ekonomik canlılık getirecek yenilenebilir enerji projelerine sübvansiyon sağlayan Enflasyon Düşürme Yasası gibi gerçek çözümlere ihtiyaçları var.

John Horsch
Oakland, Kaliforniya

Editöre:

Art Cullen’ın makalesi dikkat çekici bir şekilde kendi kendine hizmet ediyordu. Iowa, kırsal, büyük ölçüde beyaz bir devlete büyük önem veren geleneğe göre önce gelir.

Iowalıların konumlarını korumak istemelerini anlıyorum, ama neden ülkenin geri kalanı bu eyaletten ipuçları alsın? Ulusal ön seçimleri aynı gün yapma zamanı. Ülkedeki herkes aynı anda oy kullansın. Bunun, gülünç derecede uzun olan birincil sezonu kısaltma gibi bir yan faydası var.

Katherine Jo Glaves
Seattle

İnsanlar ve Yaban Hayatı: Mesajlar Karışık

Kredi… Tom Krawczyk

Editöre:

“Annemin İki Oğlu Var: Ben ve Bir Sincap” (Op-Doc, nytimes.com, Aralık 5):

Bahçesinde terk edilmiş yeni doğmuş bir yaratığa tepki veren bir kadının böylesine şefkatli bir görüntüsüyle uyanmak ne büyük mutluluk. Oğlu Tom Krawczyk, bariz profesyonelliğiyle hem annesinin insanlığını hem de vahşi bir hayvanın geleceğine duyduğu endişeyi yakalayan yetenekli bir kameraman.

Yılın bu zamanında, özellikle bu yıl, bana dünyada taze ve iyi olan her şeyi ve nerede bulursak bulalım bu tür yakın bir bağın bizim için önemli olduğunu hatırlatan böylesine dokunaklı bir mücevhere tanık olmak beni rahatlatıyor. nihai şifa.

Marjorie Herman
Hamilton, NJ

Editöre:

The Times’da vahşi yaşam için en iyi deva’nın nasıl yapılacağına dair karışık mesajlar beni hayal kırıklığına uğrattı. Ailesinden biri olarak yeni doğmuş bir sincabı büyüten bir kadın hakkındaki 5 Aralık Op-Doc iç açıcı, ancak ne yazık ki izleyicileri ciddi şekilde yanıltma potansiyeline sahip.

Margaret Renkl’in (“Wildlife Rescue Heals the Human Heart”, Opinion konuk makalesi, 7 Aralık) yaban hayatı rehabilitasyon merkezlerinin önemi hakkında yazdığı bir yazıda bulunan mükemmel tavsiyeye karşı çıkıyor.

Yetim veya yaralı vahşi yaşamla karşılaştığında yapılacak sorumlu – ve kanuni – şey, hayvanı sertifikalı bir vahşi yaşam rehabilite edicisine yerleştirmektir.

Evde yetiştirilen hayvanlar beslenme yetersizliklerinden muzdarip olabilir veya iyi niyetli bir amatörün yardımından sağ çıkamayabilir. İnsanlara alışan hayvanların bakıcılarına veya doğal davranışlarını anlamayan yabancılara saldırdığı bilinmektedir.

Potansiyel avcılara karşı içgüdüsel tepkileri de tehlikeye girebilir. (Bu görüntüde sincap bir kedi ile arkadaştı.) En şefkatli tepki, bir hayvanın devasını, yaşamasını en iyi şekilde destekleyecek eğitim görmüş birinin ellerine teslim etmektir.

Kim Bailey
Nashville
Yazar, emekli bir metro parkları doğa bilimcisidir.

Editöre:

“Vahşi Hayatı Kurtarma İnsan Kalbini İyileştiriyor” Re:

Yaban hayatı rehabilite edicilerinin yaralı ve öksüz hayvanlara yardım etmek için gösterdiği kahramanca çabaları okumak iç açıcı olsa da, daha az merhametli diğer insanların vahşi yaşamımıza kasten zarar ve işkence uyguladıklarını düşünmeden edemiyorum.

Kurtların gelişigüzel tuzağa düşürülmesi ve tuzağa düşürülmesi, birçok eyalette hâlâ devam etmekte olan barbarca yaban hayatı öldürme yarışmaları ve her türlü eğlence amaçlı ganimet avcılığı, bizim gibi hayatlarına değer veren, deva almaya çalışan insan olmayan akrabalarımızın acılarına karşı bir kayıtsızlığı yansıtıyor. ailelerinin ve bu dünyayı bizimle paylaşmaya hakları var.

Mary Anne Ericson
Portland, cevher.

Uygun Fiyatlı Çocuk Bakımı İçin On Yıllardır Verilen Mücadele

Kredi… Eleanor Davis

Editöre:

Re “Çocuk Deva Krizi ’86’dan Beri ‘Acil’ Oldu. Just Ask Cosmo,” yazan Jessica Grose (Görüş, nytimes.com, 7 Aralık):

Bayan Grose’un mükemmel makalesini bir déjà vu duygusuyla okudum – ne kadar çok şey değişirse o kadar aynı kalıyor.

1982’de bir grup arkadaşımla Yukarı Batı Yakası’nda bir günlük deva merkezi kurduk çünkü tam zamanlı çalışan ebeveynler için çok az seçenek vardı.

Küçük merkezi kurmamıza yardımcı olması için özel bir vakıftan destek almayı başardık, yıkık bir sinagogda yer sağladık ve New York City’de tüm gün hizmet veren ilk Yahudi çocuk deva merkezlerinden birini kurduk. Ona İbranice “çocuklarımız” anlamına gelen Yaldaynu adını verdik. (Hala çalıştığını söylemekten memnuniyet duyuyorum.)

40 yıl sonra, o ilk çocuklardan biri olan ve şimdi bir anne olan kızımın, kızı için hala kaliteli, uygun fiyatlı gün deva seçeneklerinin olmaması üzücü.

ABD, Batı’nın geri kalanının çoğunun yaptığını ne zaman yapacak ve vatandaşları için kaliteli, uygun fiyatlı çocuk deva sağlayacak? Ülkemizin karşı karşıya olduğu acil durum neden gündemde bile değil?

1986’da bu konuyla ilgili bir haber yayınlayan Cosmo’nun bu konuyu tekrar kapağa koymasının ve politikacıların, şirketlerin ve kar amacı gütmeyen kuruluşların harekete geçmesinin zamanı geldi.

Jeanne B.Kes
Albuquerque