Okuyucular Minnettar olduklarını Paylaşıyorlar

Dahi kafalar

New member
E-posta gelen kutum herhangi bir göstergeyse, birçok insan bu tatil sezonunda minnettar hissediyor. Şükran Günü öncesi bültenime cevaben birçok farklı şey için şükran ifadeleriyle dolup taştım, “Şükran Ruhu Toplum İçin Sağlıklıdır. ” Her zamanki haber sütunu yerine, bugün benimle paylaştıklarınızın bir kısmını sizinle paylaşmaya ayırmak istiyorum.

<saat/>

2013 yılında sol kolumda ani nefes darlığı ve ağrı hissettim, doktoruma gittim ve dul kadın olarak da bilinen sol ön inen arterimde neredeyse tamamen tıkanıklık olduğunu gördüm. (Bu çok hoş bir isim değil mi?) Bir stent taktırdım ve kısa süre sonra kendimi yıllardır olduğundan çok daha iyi hissediyordum. Babam on yıllar önce aynı semptomlara sahipti, ancak stent olasılığı olmadan daha aşırı seçeneklerle karşı karşıya kaldı ve 63 yaşında öldü.

Bu nedenle, modern tıbbın harikaları için minnettarım, bu tür seçeneklerin bana açık olduğu bir zamanda doğmayı takdir ediyorum. Yeryüzünde geçirdiğim uzun zamanın kıymetini biliyorum ve her gün, tempolu ve mutlu bir şekilde yürüyüşe çıkmaya çalışıyorum!

Mike Vogel

New York City

Arkadaşlarımızın 13 yaşındaki kızı ödüllü flütçü Nikka Gershman-Pepper, Şükran Günü yemeğimizin ardından Sibelius’un flüt için uyarladığı bir keman bestesini çaldı. Tam Nikka bizim gürleyen alkışlarımızdan yayını almak üzereyken, köpeğimiz Journey enstrümanıyla ona yaklaştı: Ağzında E minör anahtarıyla gıcırdattığı bir oyuncak top. Journey lütfu biliyordu ve minnettarlık hissetti. Ne hediye!

Nancy Gould Chuda

Solvang, Kaliforniya

Mümkün olduğunu düşündüğümden daha fazla minnettarlığa yaslanıyorum. İki buçuk yıl önce 28 yaşındaki kıymetli oğlum Jordan’ı intihar ederek kaybettim. Kederli yolculuğum bana şimdiye kadar basit, güzel şeylerin… kuşların, ağaçların, doğada yürümenin ve sadece nefes almanın kıymetini bilmeyi öğretti. Jordan’ın annesi olduğum için minnettarım. Vefatından sonra 2019 yılında “Şükran” albümümü kaydettim.

Rhonda Kremer

Hint Ülkesi, S.C.

Ben çocukken bir Noel’de ailem Yellowstone Ulusal Parkı’na gitmeye karar verdi. O kadar çok kar vardı ki, Old Faithful Inn’de odasız kaldık. Ailemizin Noel yemeği için çalışan konutlarında Cheetos ve diğer atıştırmalık yiyecekler vardı. Yine de üzücü ya da iç karartıcı değildi. Tam tersi. Çok minnettardık!

Sarah Ruether

Anakortes, Yıkama.

Her sabah uykumdan uyandığımda, şükrettiğim en az beş kişiyi ya da şeyi yüksek sesle söylerim: Başka bir gün, anne babam, arkadaşlarım, kuş cıvıltıları, sağlık, bahçeme düşen altın akçaağaç yaprakları. Bu uygulamadan 20 yıl sonra, mutlu bir hindistan cevizi oldum.

Neşeli Y. Wong

Dana Noktası, Kaliforniya

1950’lerde ilkokuldayken öğretmenim sınıftan ne için minnettar olduğumuzu yazmalarını istedi. Ailem Stalin’in ordusundan ve gizli polisinden kaçmış, Nazi Almanya’sına (o zamanlar en iyi seçenek buydu) bir tekne almış, Müttefik bölgesine yürümüş ve sonunda Amerika’da yeni bir hayat kurmuştu. Ruslar tarafından ele geçirilmediğim için minnettar olduğumu yazdım.

Andris Grunde

Quakertown, Pa.

<saat/>

Haftanın numarası

3$. 195 trilyon

FactSet tarafından ankete katılan ekonomistlerin tahminlerinin medyanına göre, Çin’in Kasım ayındaki döviz varlıkları dolar cinsinden ifade edildi. Bu 3 dolardan aşağı olurdu. Ekim ayında 218 trilyon Devlet Döviz İdaresi resmi rakamı Salı günü açıklayacak. Cuma günü, olası döviz manipülasyonu için izleme listesinde Çin ve diğer 11 ülkenin bulunduğu ABD Hazine Bakanlığı, Çin’in para biriminin değerinin düşük görünmediğini ve bunun ihracatçılarına rekabet avantajı sağlayacağını söyledi. Ancak, “Çin’in döviz müdahalesi yayınlamaması ve döviz kuru mekanizmasının temel özellikleri etrafında daha geniş şeffaflık eksikliği, onu büyük ekonomiler arasında aykırı bir değer haline getiriyor ve özellikle devlet bankalarının faaliyetleri, Hazine’nin yakından izlenmesini gerektiriyor. ”

<saat/>

Günün alıntısı

“Ülkenin savaş zamanındaki mali mekanizmasının birincil işlevi, savaş üretiminin ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmaktır. ”

— “1941 Yılı Operasyonlarını Kapsayan Federal Rezerv Sistemi Guvernörler Kurulu Yıllık Raporu” (1942)

Geri bildiriminiz mi var? bana bir not gönder çetin-haber bülteni@nytimes. com .