Ron DeSantis’e Karşı Çıkmayın

Dahi kafalar

New member
Ron DeSantis’i hayal ettiğinizde gülümsüyor mu yoksa ters mi bakıyor? Hayata geçireceği yeni bir projeden mi yoksa dizlerinin üstüne çökerteceği bir grup insandan mı bahsediyor? İlham mı ekiyorsun yoksa intikam yemini mi ediyorsun?

Sanırım o bir intikam geriliminin kaynayan kahramanı.

Bu tam olarak istediği başrol.

İşte DeSantis, evcil hayvan eğitimi yasasına katılmamaya cesaret ettiği için Disney’e işkence ederken – o, Mickey Mouse için gelen bir Cumhuriyetçi sözleşmeli katil. Burada, kürtaj konusundaki kısıtlayıcı görüşlerini paylaşmayan bir Tampa bölgesi savcısını cezalandırıyor ve alenen utandırıyor. Ve burada Florida’daki bir büyük jürinin Pfizer ve Moderna’yı Covid aşılarının etkinliğini abarttıkları iddiasıyla soruşturmasında ısrar ediyor.

Büyük seti, onlara fayda sağlamak için değil, Demokrat hasımlarını kızdırmak için Teksas’tan Martha’s Vineyard’a yerleştirdiği göçmenlerle sadist bir oyun. Ve Florida’yı “uyanmanın ölmek için gittiği yer” yapma yemini? Woke, Sunshine Eyaletinde herhangi bir doğal sonla karşılaşmıyor. Bir suikastçıyla yolları kesişiyor.

Florida valisi ve Cumhuriyetçi süpernova, siyasetin bir versiyonunu, sorunları çözmek için dağınık bir tiyatro olarak değil, misilleme için kinci bir arena olarak modelliyor, burada düşmanlarınız tarafından tanımlanıyorsunuz – veya daha doğrusu onlara ne kadar etkili bir şekilde eziyet ettiğinizle.

Yeni yılda Temsilciler Meclisi gibi bir arena, Cumhuriyetçiler meclisin kontrolünü ele geçirecek. Hunter Biden için ne kadar sürede gelecekler? Anthony Fauci mi? Alejandro Mayorkas mı? Suçlanacak kadar uzun süre oturan herkesi suçlamak için can atıyorlar. Aşağılanmaya meyilliler.

Bu yaklaşım yeni değil, tek bir tarafla da sınırlı değil. Yüksek Mahkeme onay duruşmalarını, senatörlerin adayları en çok küçümseyerek ve onları en görünür şekilde kıvrandırarak en çok puanı aldığı, bu tür splenetik gösterilere dönüştüren şey buydu.

Ancak Donald Trump, 2016 başkanlık kampanyası sırasında ve sonrasında, Hillary’den nefret eden destekçileri “Onu kilitleyin!” Bu kadar yoğun olumsuz partizanlığın olduğu ve bu kadar çok insanın oy kullandığı bir çağda bunu anlamıştı. karşısındadiğer takım, kin altındı.

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri öğretim görevlisi olan James Kimmel Jr., yakın zamanda konuştuğumuzda, “Başarısının bir kısmından acımasızca misilleme yaparak zevk aldı,” dedi. “Bu, en azından görünüşte onun için işe yaradı.” Kimmel, onu “ülkenin sahip olduğu en yüksek kürsüye” taşıdığını ve diğer politikacılar da dahil olmak üzere diğer insanların bundan dersler çıkardığını belirtti.

DeSantis yaptı. Bu, ara seçimlerden önce Cumhuriyetçilerin eyalet valisi adayı Doug Mastriano adına Pennsylvania’da yaptığı açıklamalar gibi, kamuoyuna yaptığı açıklamalarda açıkça görülüyor. Gabriel Sherman, Vanity Fair’de DeSantis’in bir profilinde sahneyi şöyle anlattı:

Bunun gibi rantların körüklediği sinizm ve nihilizm ülkeyi hiçbir yere götürmez ve siyasi bir taktik olarak intikamın üstünlüğü, meşru incelemeye tabi tutulan politikacıların – Trump’ın vergi beyannameleri için olduğu gibi – bunu refleks geri ödeme olarak açıklamalarına izin verir. Herkes ayrım gözetmeksizin intikamcı olarak algılanıyorsa, hiçbir soruşturmanın değeri yoktur ve hiçbir araştırmacı meleklerin tarafında değildir.

Bu DeSantis’e yakışır. O kendine özgü bir sonlandırıcı ve aptal ben, gerçek liderlerin tohumlayıcı olması gerektiğini düşündüm. Ama bu, bu zamanların huyu değil. DeSantis onları doğru bir şekilde boyutlandırdı. Ve buna göre kendini küçülttü.

Cümlelerin Aşkına

elizabeth holmes Kredi… Jeff Chiu/İlişkili Basın

Son zamanlarda, yayıncısının yakında işten çıkarılacağına dair ani bir duyuruyla personeli şaşkına çeviren The Washington Post’taki çekişmeye büyük ilgi gösterildi. Öyleyse, oradaki iyi gazetecileri ve gazeteciliği kutlamak için daha iyi bir zaman olabilir mi? Seçkin bir grupla başlayacağım.

Dana Milbank, Temsilci Kevin McCarthy’yi, California Cumhuriyetçilerinin Temsilciler Meclisi’nin bir sonraki sözcüsü olmak için belagatsiz bir şekilde yürüttüğü kampanyaları sırasında yakından dinliyor: “Beyninin derinliklerinde bir sözdizimi karıştırıcısı var gibi görünüyor (sanırım oraya Hunter tarafından kondu) Biden veya belki de Çinliler), özneler ve nesneler, isimler ve fiiller, tekil ve çoğul, geçmiş ve şimdiki zaman arasında şiddetli çatışmalara neden oluyor.” (Bunu aday gösterdikleri için Madison, Wis.’den Donna Silver ve Manhasset, NY’den Arlyne Willcox’a teşekkürler.)

David Von Drehle, Sam Bankman-Fried’i Elizabeth Holmes ve diğer birinci sınıf üyelerine bağladı: “Parlaklıktan rengârenkliğe, savaş halinden gözden düşmüşe kadar yıpranmış merdivenlerden aşağı yuvarlanan Bankman-Fried, hırpalanmış yarı tanrıların arasına indi.” (Sarah Richardson, New Kent, Va.)

Kitap eleştirmeni Ron Charles, yazarların ChatGPT gibi yapay zekanın onların yerini alacağına veya marjinalize edeceğine dair korkularını şöyle dile getirdi: “Bunlar antika endişeler, biliyorum. Ekonomistler, Nottingham’daki tüm Luddite dokumacılarının sonunda Mountain View’da web siteleri çeviren daha iyi işler bulduklarını garanti ediyorlar. Ama bu uzun bir konu.” (Scott Burt, Santa Fe, NM ve Laurence Mate, Champaign, Hasta.)

Ve Alexandra Petri şöyle düşündü: “’Kral George’un Çılgınlığı’nda, çok bilgili doktorların kralın lazımlığının içindekilere gözlerini kısarak bakmak için hatırı sayılır bir zaman ve çaba harcadıkları birkaç sahne var. Filmi izlerken, ‘Eh, en azından bunu yapmak zorunda olmadığımız bir medeniyet aşamasındayız! Her gün saatlerce onların dışkılarını en ince ayrıntısına kadar incelemeye ve onlardan sonuçlar çıkarmaya çalışmaya değecek kadar tamamen bir veya iki güçlü adamın durumuna bağlı bir dünyada yaşamıyoruz.’ Ama sonra Elon Musk Twitter’ı satın aldı ve – ortaya çıkan şey için daha iyi bir benzetme düşünemiyorum. (Jennifer John, Troy, Mich.)

Slate’te Justin Peters, Twitter’ın fırtınalı titanıyla kendi eğlencesini yaşadı: “Musk, dünyanın en zengin adamı ve yine de bir Mountain Dew bükücüsünde hırçın bir incecik gibi çevrimiçi davranıyor.” (Disa Mouat, Atlanta ve Dan Coleman, Melbourne, Avustralya)

The Guardian’da Dünya Kupası hakkında yazan Barney Ronay, Fransız takımının “tam olarak koşmayan, aslında hiç koşmamış, bunun yerine maun bir gardırop gibi görkemli bir şekilde gümbürdeyen bir futbolcu olan Olivier Giroud’un derin fiziksel ihtişamına” güvendiğini gözlemledi. cilalı bir parke zemin boyunca kaydırılıyor. (Pat Carroll, Harrisburg, Penn., ve John Rowbottom, Mandurah, Avustralya)

Ve Zil Sesi’nde Brian Phillips, Fransa ile Arjantin arasındaki heyecan verici rekabet sırasında bir seyircinin kavisinin izini sürdü: “Maç boyunca kamera, Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u kesmeye devam etti. İlk başta şık ve profesyonel görünüyordu, resmi olarak ortaya çıkan bir politikacıydı; oyunun sonunda, sendeleyerek bir bardan çıkıp bir Tom Waits şarkısının nakaratına girmiş gibi görünüyordu.” (Phil Waters, Evergreen, Colo.)

The New Yorker’daki “Avatar: The Way of Water” incelemesinde Anthony Lane, “Jake’in tüm duyarlı şeylere süper uyumlu olan evlatlık kızının, düşman bir insanı dalgaların altında cılız bir omurgasızı saldırganı dallarına sarmaya zorlamak. Artık biliyorsunuz: Düşmanımın anemonları benim dostumdur.” (Kevin Quigley, Cortlandt Malikanesi, NY ve John Kalish, Manhattan)

The Times’ı bitirirken Blake Hounshell, ara sınavlardan bu yana Başkan Biden’ın artan takdirine dikkat çekti: “Amerikan siyasetinde artık balayı yok. Ancak Başkan Biden, düğün sonrası limuzin yolculuğuna benzer bir şeyin tadını çıkarıyor.” (Lisa Mullany, Point Lookout, NY ve Judy Brown, Sherman, Conn.)

Ve Tressie McMillan Cottom, ChatGPT ile ilgili kendi bakış açısını sundu: “Teknoloji tarihi, bu şeylerin bir yutturmaca döngüsü olduğunu söylüyor: Söz veriyorlar; korkuyoruz; tutunurlar; gereğinden az teslim ederler. Onları doğru boyutlandırıyoruz. Makine geçirmez olan insan olma işine geri dönüyoruz.” (Paulette Sage, Cleveland)

“For the Love of Cümleler”de bahsedilmesi için The Times veya diğer yayınlardan en son yazılan yazıların favori parçalarını aday göstermek için lütfen bana e-posta gönderin Burada , konu satırına “Cümleler” yazın ve adınızı ve ikamet ettiğiniz yeri ekleyin.

What I Watching (Film Ödüllü Sezon Sürümü)

• “The Banshees of Inisherin”e yerleşirken, yazarı ve yönetmeni Martin McDonagh’ın “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”de beni maruz bıraktığı türden duygusal dayaklara hazırlandım. Ancak bu filmin, küçük bir fikir değişikliğinin büyük bir kimlik krizine yol açtığı, cüretkar bir şekilde sade ve ton açısından riskli hikayesi, daha az baskıcı ve daha ödüllendirici – ara sıra komik, geçici olarak kanlı ve derinden hüzünlü bir İrlandalı olarak sunulan bir felsefe semineri gibi. masal. Ve oyuncular muhteşem, özellikle de en yakın arkadaşı tarafından reddedilmesine anlam vermeye çalışan bir adam olarak Colin Farrell ve kız kardeşi olarak Kerry Condon.

• Tersine, “The Fabelmans”tan büyük beklentilerim vardı: Samimi aile dramalarını severim, ben aşk Michelle Williams ve Steven Spielberg’in bir film yapımcısı olarak oluşumuna bir bakış, kariyerinin görkemiyle garanti edilen değerli bir odak noktasıdır. Ancak bu özel bakış bana biraz sıkıcı ve biraz değerli geldi ve Williams’ın performansında alışılmadık bir şekilde yapmacık, sahte notalar vardı. “The Fabelmans” için kendinden geçmiş eleştiriler beni şaşırtıyor.

• Muhteşem performanslardan bahsetmişken, Brian Tyree Henry’nin “Causeway”deki filmi, başka türlü ilginç bir şekilde durağan olan bir filmi canlandırıyor. Geçmişinde korkunç bir kazanın peşini bırakmayan ve yaralı bir askeri gazide (Jennifer Lawrence) benzer bir ruh bulan New Orleanslı bir adamı oynuyor. Keşke film karakterlerine söyleyecek ve yapacak daha çok şey vermiş olsaydı. Durgunluğu ağırbaşlılıkla, suskunluğu derinlikle karıştırır. Owen Gleiberman, Variety’deki incelemesinde, “Causeway”i zekice “slow-burnverbal nonverbal indie darkfest” kategorisine yerleştirdi.

• Ancak, bir yatın yolcuları ve mürettebatı arasındaki sosyal ve ekonomik hiyerarşinin, birçok parlak gösterişini cezalandıracak kadar uzun ve ezici derecede belirsiz sekanslarla lekeleyen, “Üzüntü Üçgeni” kadar sinir bozucu değil.
Kişisel (ve Müzikal) Bir Not Üzerine

1999 yılında Elvis Costello.

Muhtemelen Elvis Costello’nun dinlediğim radyo istasyonlarında hatırı sayılır derecede ilgi gören 1977 tarihli “Alison” baladını duymuştum ve kesinlikle 1979’daki hit single’ı “Oliver’s Army”ye rastlamıştım. Ancak 1982’de yedinci stüdyo albümü “Imperial Bedroom”ı çıkarana kadar onun farkına varmadım ve bir yerlerde bununla ilgili övgü dolu bir eleştiri okudum. Satın aldım.

Açılış şarkısı “Beyond Belief” beni olabilecek en iyi şekilde hayrete düşürdü. İşte ilk satırlar:

İşte 30 saniyeden kısa bir süre sonra iki tane daha:

Başka kaç şarkıcı-söz yazarı bu tür bir kelime dağarcığından yararlandı? Kaç tane moda şarkı sözü bu kadar bilgili? O zamanlar rock yıldızlarıyla değil, fizik bölümleriyle ilişkilendirilen o hantal gözlükleri takmasına şaşmamalı. Zekasını ilan ediyordu.

“Imperial Bedroom”dan bu yana geçen on yıllar boyunca, Costello’nun müziğine daldım ve çıktım, uzun süreler boyunca onu unutup sonra bir parçasını duydum ve düzinelerce albümünden birine yeniden daldım. Çeşitli türleri keşfeder ve üst üste binerler. Mükemmeller ve çok iyiler ve iyiler.

Ancak ortak noktaları, geleneklerle, beklentilerle ve her şeyden önce sözcüklerle oynama biçiminde göze çarpan ve hoş olan özel bir zekadır.

“Imperial Bedroom”dan kısa bir süre sonra “Punch the Clock” albümü çıktı. Göze çarpan single’ı “Everyday I Write the Book”, bir “rüya teknesini” bir “dipnota” indirdiği ve “eşit” i “devamı” ile kafiyelediği metaforik bir düzyazı cildi olarak bir ilişkinin kibrini aldı. Aynı zamanda şu parlak kısma da sahipti:

Pek çok rockçı ve pop yıldızı, engellenmiş tutkuyu veya baş döndürücü romantizmi çağrıştırıyor ve ben de genellikle bunu arıyorum. Ama bazen alçakgönüllü bir baş belası, ayaklarınızı yere vurabileceğiniz bir yaramazlık havasındayım. Bunu bulmak daha zor – ve işte burada Elvis Costello devreye giriyor.

(Westport, Conn.’den Jon Dworkow, Princeton, NJ’den Keith Krabbe ve diğerlerinin yanı sıra Londra’dan Mike Brock’a Costello’nun tanınmasını teşvik ettikleri için teşekkürler.)

Eski özelliğim olan “Şarkıların Aşkına”yı, ara sıra sizin veya benim seçtiğim şarkılara ve müzisyenlere ithaf edilecek olan “On a Personal Note”a aktardım. Geçen yıl içinde bir tavsiye gönderdiyseniz, teşekkür ederim – ve lütfen bunun kaydedildiğini bilin. Sırayla ona ulaşmayı umuyorum.