Tarih Konusunda Bir Kulağım Var. Gelecek Farklı Bir Hikayedir.

Dahi kafalar

New member
Son zamanlarda, siyaset bilimci Lee Drutman, Twitter’da takipçilerine ve okuyucularına bir meydan okuma yayınladı.

“Kıyamet senaryolarını tasavvur etmekten yanayım, böylece onlardan kaçınmak için daha iyi hazırlanabiliriz” diye yazdı. “Ama aynı zamanda Amerikan demokrasisinin nasıl geliştiğine dair daha fazla senaryo ve Amerikalıların farklılıklarını nasıl bir kenara koyduğuna dair el-dalgalı şeyler değil, gerçekten spesifik senaryolar okumak isterim. ”

Ben de Amerikan demokrasisi için kıyamet senaryoları düşünmeye meyilli olduğum için bunun faydalı bir egzersiz olduğunu düşündüm. Maalesef elim boş geldim. Amerika Birleşik Devletleri’nde demokrasiyi nasıl geliştirebileceğimize dair birçok fikrim var, ancak A’dan B’ye, yerleşik çıkarları ve değişime karşı güçlü önyargısıyla statükodan daha eşit bir şeye giden yolu tasavvur etmek benim için gerçekten zor. ve kapsayıcı.

Bununla birlikte, Drutman’ın sorusunu düşünürken, kendime burada tekrar etmeye değer bir gerçeği hatırlattım: Tahmin edebileceğimiz ve öngörebileceğimiz kadarıyla, gelecek her zaman keşfedilmemiş bir ülkedir ve her zaman olacaktır.

Önümüzdeki yolu açık bir yol olarak hayal ediyoruz. Algılama gücümüz ne kadar güçlü olursa olsun, aslında yolumuza çıkan her engeli göremediğimizi, gitmemiz gereken yolları tahmin edemeyeceğimizi veya olaylar bizi tamamen farklı bir rotaya ittiğinde bunu bilemeyeceğimizi unutuyor gibiyiz.

Bunu düşünmenin bir başka yolu da, 1928’de hiç kimsenin önümüzdeki 20 yılın ne getireceğine dair en ufak bir fikrinin olmamasıdır. Geriye dönüp baktığımızda, elbette, bunalıma ve savaşa giden çizgileri ve dünya ekonomik ve siyasi düzeninin dönüşümünü görebiliriz. Ama şu anda hepimiz kör hareket ediyoruz.

Amerikan demokrasisinin karanlık ve tehlikeli bir şeye doğru mevcut yolunda devam etmesi çok olası, hatta muhtemel. Donald Trump etrafındaki otoriter hareket güç kazanmaya devam ediyor ve rakip seçkinler arasında bu konuda bir şey yapma konusunda çok az iştah var.

Kalıplar ve emsaller olduğu kadar, geçmişin geleceğe bir rehber olabileceği kadar, tarihin bir kuruşa döndüğü, bir şeylerin olabileceği de doğrudur – bir kriz, bir çatışma veya tamamen başka bir şey – tahtadaki taşları süpürür ve oyuna yeniden başlar.

Mevcut bataklıktan sağlıklı, sağlam bir demokrasiye nasıl geçeceğimizi bilmiyorum. Ama bizi oraya getiren güç ya da olay ne olursa olsun, bunu önceden görebileceğimizi sanmıyorum.

<saat/>

Yazdıklarım

Salı köşem, Amerikan siyasetini gerçekten yönlendiren şeyler hakkında daha geniş bir noktaya değinmek için “Latinx” terimi üzerindeki tartışmayı – daha doğrusu seçmenler üzerindeki etkisi hakkındaki konuşmayı – kullandı.

Cuma köşem, Demokrat Parti içindeki güç ve partinin son (ve cansız) performansından kimin sorumlu olduğuyla ilgili bir tartışmaydı.

Dinleyicilere Yeniden Yapılanma hakkında kısa bir genel bakış sunan “Hakkında Yanlışsın” podcast’indeydim. Podcastimin son bölümünde gazeteci John Ganz ve ben 1987 gerilim filmi “No Way Out. ”

<saat/>

Şimdi Okunuyor

Helen Christophi, The Progressive dergisi için, organize beyaz üstünlükçülerle derin bağları olan bir Adalet Bakanlığı terörle mücadele uzmanı.

Imani Perry, Rebecca Hall’un Harper’s Bazaar’da Nella Larsen’in “Passing” uyarlamasından uyarlandı.

Charisse Burden-Stelly, The Monthly Review’da “ırksal kapitalizm” üzerine.

Kambole Campbell, Polygon için 2010 yapımı “Tron: Legacy” filminde.

Robert McCoy, Slate için internet şöhretinin tehlikeleri hakkında.

Jeremy Gordon, Gawker için The Beatles’ta.

<saat/>

Haftanın Fotoğrafı

Kredi. . . Jamelle Bouie

Şükran Günü için Güney Carolina’ya gittik ve dönüş yolunda bu dinlenme durağında öğle yemeği ve benzin için durduk. Büyük, cesur ana renklere sahip sahneleri seviyorum ve fotoğraf çekmek zorunda kaldım. Maviler ve kırmızılar çok hoş bence.

<saat/>

Şimdi Yiyor: Ispanaklı ve Kremalı Közlenmiş Biberli Kızarmış Somon

Bu tarif, mutfağımın temel dayanaklarından biri olan Rick Bayless’in “Meksika Her Gün. ” Çok basit, çok basit ve çok hızlı – kitabı açmaktan masaya akşam yemeğini koymaya kadar yaklaşık 45 dakika sürdü. Daha baharatlı bir krema sosu istiyorsanız, poblanos ile birlikte iki jalapeños kızartın (ve tohumları çıkardığınızdan emin olun). Daha zengin bir sos istiyorsanız süt yerine yarım buçuk kullanabilirsiniz.

İçindekiler

• 2 taze poblano şili

• 10 ons ıspanak, yaklaşık 10 su bardağı

• 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

• 4 diş sarımsak, soyulmuş ve yarıya bölünmüş

• 1 ila 2 yemek kaşığı masa harina

• 1½ su bardağı tam yağlı süt (veya yarım buçuk), artı gerekirse biraz daha

• 4 4-5 ons derisiz somon filetosu

• tuz ve toz biber
Yol Tarifi

Poblanoları açık alev üzerinde veya piliçlerin 4 inç altında, kabarıp kararana kadar düzenli olarak çevirerek, açık alev için yaklaşık 5 dakika, piliç için 10 dakika kızartın. Bir kaseye koyun, bir mutfak havlusu ile örtün ve işlenene kadar soğumaya bırakın.

Ispanağı mikrodalgaya uygun bir kaseye koyun, plastik sargıyla örtün, üstüne birkaç delik açın ve tamamen solana kadar yüksek (% 100) mikrodalgada, genellikle yaklaşık 2 dakika. Ortaya çıkarın ve bir kenara koyun.

Ocağınızı en düşük ayarına getirin. Yağı çok büyük (12 inç) bir tavada, tercihen yapışmaz tavada orta ateşte ısıtın. Sarımsakları ekleyin ve yumuşak ve hafifçe kızarana kadar düzenli olarak karıştırarak yaklaşık 4 dakika pişirin. Oluklu bir kaşık kullanarak sarımsağı bir karıştırıcıya alın. Tavayı bir kenara koyun.

Biberlerdeki kararmış cildi ovalayın ve sapları ve tohum kabuklarını çıkarın. Kabuk ve tohum parçalarını çıkarmak için biberleri durulayın. Kabaca doğrayın ve masa harina ve sütle birlikte karıştırıcıya ekleyin. Pürüzsüz olana kadar karıştır.

Tavayı orta-yüksek ısıya döndürün. Balıkların her iki tarafını bolca tuz ve karabiber serpin. Filetoları sıcak yağa koyun ve iyice kızarana kadar yaklaşık 2 ila 3 dakika pişirin. Filetoları çevirmek için bir spatula kullanın ve bir parmakla veya bir kaşığın arkasıyla (biraz az pişmiş olmasını istiyorsanız) sıkıca bastırıldığında balık zar zor pullaşana kadar pişirin, genellikle yaklaşık 1 inç kalınlığındaki balıklar için birkaç dakika daha uzun. Spatula kullanarak balığı fırına dayanıklı bir tabağa aktarın ve fırına koyun.

Tava hala orta-yüksek sıcaklıktayken, poblano karışımını dökün ve kaynama noktasına gelene ve kalınlaşana kadar yaklaşık 1 dakika çırpın. Isıyı orta-düşük seviyeye düşürün ve lezzetleri karıştırmak için sık sık karıştırarak 5 dakika pişirin. Sos kremalı çorba kıvamını geçecek kadar kalınlaştıysa, biraz daha sütle çırpın. Tuzla tatlandırın ve baharatlayın, genellikle cömert bir ½ çay kaşığı.

Ispanağı sosa ekleyin ve sıcak olana ve sosla iyice kaplanana kadar karıştırın. Kremalı ıspanağı dört tabağa bölün. Her porsiyonu bir parça kızarmış balıkla doldurun. (Ya da size daha çekici geliyorsa sosu filetoların üzerine dökün.)

Gecikmeden servis yapın.