Vazifesinden İstifa Eden Bekir Pakdemirli’den Birinci Açıklama

arkamikontrolet

New member
Dün gece yayımlanan Resmî Gazete, sürpriz bir atama sonucuna yer verdi. Bilhassa geçtiğimiz yaz aylarındaki yangın devrinde ismi sıkça duyulan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin vazifeden af talebinin kabul edildiği belirtildi. İstifa eden Bekir Pakdemirli’nin yeriher neyse Vahit Kirişçi’nin atandığı duyuruldu.

Pakdemirli’den beklenen açıklama, bu sabah saatlerinde paylaşıldı. Eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Twitter’dan paylaştığı açıklamasında bakılırsavden af talebinin kabul edilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti ve yerine gelen yeni isme muvaffakiyetler diledi. Pakdemirli’nin açıklaması şöyleydi:

Bekir Pakdemirli’nin açıklaması:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 10 Temmuz 2018’den itibaren sürdürdüğüm Bakanlık nazaranvimden ayrılmış bulunuyorum. vazifeden af talebimi kabulleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, yeni Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi’ye muvaffakiyetler diliyorum.”

Kararla ilgili bir öteki açıklama da Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun’dan geldi. Altun, Resmî Gazete’nin yayımlanmasından kısa müddet daha sonra paylaştığı açıklamasında şunları söylemiş oldu:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Tarım ve Orman Bakanlığı misyonuna atanan Sayın Vahit Kirişci’yi tebrik ediyor, yeni bakılırsavinde muvaffakiyetler diliyorum. misyonu devreden Sayın Bekir Pakdemirli bakanımıza bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyorum.”