Wordle, 80 Yaşındaki Bayanın Hayatını Kurtardı

arkamikontrolet

New member
Geçtiğimiz günlerde New York Times’a satılması ile gündem olan Wordle isimli puzzle oyunu, bu sefer de bir hanımın ömrünü kurtarmaya yardımcı olmasıyla gündeme geldi. ABD’de yaşanan olayda 80 yaşındaki bayan, bu oyun ile kızı içindeki bir diyalogdan ötürü bugün hala hayatta. Gelin daima birlikte, bu değişik olayın bilgilerina bakalım.

ABD’nin Illinois eyaletinde yaşayan Denyse Holt isimli yaşlı hanımın konutuna bıçaklı birisi girdi. O sırada yatağında olan şanssız hanımın yatağına atlayan adam, bağırması durumunda onu keseceğini söylemiş oldu. Kimliği açıklanmayan saldırgan, bir süre daha sonra yaşlı bayanı konutunun bodrumuna kilitledi. 80 yaşındaki bayan, neredeyse bir gün boyunca ilaçlarından ve yiyeceklerden yoksun kalmıştı.

Kabus 20 saat sürdü

Yaşadığı olayı anlatan 80 yaşındaki bayan, kabus üzere olayın 20 saat civarında sürdüğünü, bodrumda mahsurken “Kendi kendime ‘bu biçimde ölmek istemiyorum. Çocuklarım annelerinin cinayete kurban gittiğini duysun istemiyorum’ diye düşündüm.” tabirlerini kullanan bayan, o gün yapamadığı şeylerden bir adedinin de Wordle skorunun kızına atamamak olduğunu belirtti. İşte bu da bayanın hayatını kurtaran temel noktaydı.

Denyse Holt’un istisnasız her gün Worlde muhabbeti yaptığı kızı, annesinin o gün kendisine ulaşmamasından şüpheleniyor. Bunun üzerine evvel kardeşleriyle daha sonra da annesinin komşularıyla irtibata geçen bayan, otomobilin yerli yerinden duruyor olmasından uygunca şüphelenerek polise haber veriyor. Bunun üzerine olay yerine giden polisler, 80 yaşındaki hanımı kurtarıyorlar. 32 yaşındaki saldırganı gözaltına alan ve soruşturma başlatan kolluk kuvvetleri, adamın akıl sıhhatinden şüpheleniyorlar.