Yönetici koçluğu gerçekten gerekli mi?

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
Peki ne kadar gerekli (ya da değil) antrenörlük işletme? Benim bakış açıma göre, işbirlikçilerin kişisel becerilerinin gelişimini devreye sokması gibi basit bir nedenden ötürü, her şirketin dahili veya harici olarak sahip olması gereken bir araçtır ve ben kendini bilmekten, kendini bilmekten bahsediyorum. güven, iletişim, liderlik, stres yönetimi, iş-yaşam dengesi; Bunlar üretkenliği ve iyi sonuçları destekleyen özellikler değil mi? Her şirket için başarıya giden yol.

Deneyimlerime göre, koç Koçluk yapılan kişilerin güçlü, zayıf yönlerini, fırsatlarını ve tehditlerini (ünlü SWOT) belirlemelerine ve sonuç olarak mesleki ve kişisel hedeflerini tanımlayıp gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir düşünme, öğrenme ve eylem süreci kurma ve yönlendirme konusunda büyük bir sorumluluğa sahiptir.

Peki ya şirketler? Şüphesiz antrenörlük Bir şirketi büyümeye ve başarıya götüren becerilerin geliştirilmesinde bir destektir (dikkatli olun, sihirli bir değnek değil, bir destek). Strateji, yenilik, yeteneğin belirlenmesi ve geliştirilmesi, yönetim ve değişim yönetimi, çalışma ekiplerinin büyümesi, bağlılığın arttırılması ve çalışma ortamının iyileştirilmesi konularında liderlerle işbirliği yapmakla ilgilidir.

Bu nedenle ve benim açımdan, gerekli olan koç Organizasyonel yaklaşım, her şirketin kendine özgü, benzersiz ihtiyaçları üzerinde çalışmaya odaklanır!Tüm şirketler farklıdır; burada kopyala-yapıştır yasaktır. Ayrıca gündemin koç Bağlamın, kaynakların, süreçlerin ve sonuçların dikkatli bir analizini içermeli ve eğer 'masada' bir şey varsa, kuruluş için değer üreten iyileştirme planlarının tasarımına ve uygulanmasına rehberlik etmelidir.